Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Keith Nutland 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 1958 1960 Southampton Branch
Keith Nutland 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 1958 1960 Southampton Branch
David Sparks Dave HQ 38 Engineer Regt Ripon 1960 1960 Andover and Winchester Branch
Dudley Kidd Dixie Cove 1960 1960 test
George (Lyndon) Fraser George 56 Squadron Aldershot 1959 1960 Medway Branch
Michael Pateman 1 Engineering Stores Depot Long Marston 1959 1960 Crawley
Richard Alan Griffith Taff Hameln 1958 1960 test
Mike Beech Mick 1TRRE Farnborough 1960 1960 Maidstone Branch
Roy Wilson 3 TRRE Cove 1960 1960 test
keith windras windy 7 Squadron Osnabruck 1958 1960 Wakefield Branch
allan mills ginger 1 Engineering Stores Depot Long Marston 1960 1960 Manchester Branch
Brian Heighes Charlie 4 TRRE Aldershot 1959 1960 Southampton Branch
Michael Barry Lurch 24 Squadron Maidstone 1958 1960 Cambridge Branch
David Youdle Tich Army Apprentices School (pre-college) Chepstow 1958 1960 Medway Branch
Alan Campbell bert Mech Training Wing Chatham 1959 1960 Crewe Branch
richard minall ricky Cove 1959 1960 Brighton Branch
John Hooker Spike RSME Chatham 1960 1960 Edinburgh Branch
Brendan Healy Ginge RSME Chatham 1959 1960 Portsmouth Branch
Denis Fitzgerald Osnabruck 1958 1960 test
victor howarth 50 Squadron Osnabruck 1959 1960 test
John Watts sparky 6 Squadron Chiseldon 1959 1961 Medway Branch
Ron Watson Aden 1960 1961 Junior Leaders Branch
david webster jock and flash Mech Training Wing Chatham 1959 1961
Graham MacDonald 54 Squadron Hong Kong 1959 1961
Alan Stockton 1TRRE Cove 1960 1961 Manchester Branch
ivan Edwards Eddie C Squadron JLRRE Dover 1959 1961
ivan Edwards Eddie 48 Squadron Ripon 1961 1961
ray brunson brunny HQRE 4 Div Paderborn 1959 1961
david lee RSME Chatham 1960 1961
john hall paddy 6 Squadron Chiseldon 1958 1961 Bristol Branch
Bruce Obermaier Mac B Company Chepstow 1958 1961 Chepstow Branch
Roy Arrowsmith yorky Paderborn 1959 1961 Ripon Branch
Mike Hunnybun Army Apprentices School Harrogate 1958 1961 test
Bobby Post Paddy- Bundes C Squadron JLRRE Dover 1959 1961 test
harry oaks oaksie Paderborn 1960 1961 Hull Branch
WILLIAM LOUGHLIN PADDY 12 Squadron Ripon 1961 1961 North Wales Branch
john read bugs Depot Squadron Chatham 1961 1961 Taunton Branch
David Morris Dave 1TRRE Cove 1961 1961
David Morris Dave 12 Squadron Ripon 1961 1961
David Morris Dave A Squadron JLRRE Dover 1959 1961
David Coles Clinker 33 Squadron Cyprus 1958 1961 Chepstow Branch
Maurice Bernard Spike 50 Squadron Osnabruck 1960 1961 Radio Branch
Michael Molloy Mick the Motor 1TRRE Cove 1960 1961 Nottingham Branch
ronald fincken finc 16 Squadron Osnabruck 1958 1961 Longmoor Branch
ronald fincken finc 16 Squadron Osnabruck 1958 1961 Longmoor Branch
David Sparks Dave MES (Wks) St Kilda St Kilda 1960 1961 Andover and Winchester Branch
michael kiernan 1TRRE Cove 1959 1961 Colchester and District Branch
Don Rudston Rusty MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1958 1961 Sheffield Branch
Mike Beech Mick RSME Brompton 1960 1961 Maidstone Branch
Edward Sculthorpe scully RSME Chatham 1958 1961 St Helens Branch
Peter Mann speedy 1TRRE Cove 1961 1961 Derby Branch
Alan Farrington Al 45 Squadron Nienburg 1959 1961 St Helens Branch
RONALD FRAME RON 5 Squadron Iserlohn 1959 1961 St Helens Branch
David Youdle Tich 21 Engineer Base Workshops Willich 1961 1961 Medway Branch
Hank Lawrence tich 1TRRE Farnborough 1961 1961 Bournemouth Branch
richard minall ricky RSME Chatham 1960 1961 Brighton Branch
Ron Aston nibs Army Apprentices School Harrogate 1959 1961 Potteries Branch
Roger Johnson Johnno 16 Squadron Osnabruck 1961 1961 Swindon Branch
Keith Young Ken 54 Squadron Hong Kong 1959 1961 Bedford Branch
Brian Davies CRE South Malaya Malaya 1958 1961 New Forest Branch

Pages