Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Andrew Jones Andy CRE (Airfields) RAF Odiham 2005 2007
Joanna Houghton Jo 13 Squadron Hermitage 2006 2007
Richard Oldcorn Olly 38 Squadron Tidworth 2006 2007
Mark Quince HQ British Forces Falkland Islands Falklands 2005 2007
David Worrall Communications Training Wing Camberley - GIB Barracks 2005 2007
Pete Coe Marlborough Company Bassingbourn 2005 2007 Bomb Disposal
Paul Ollerton Olley 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2005 2007
simon Tierney T 33 Squadron Antrim 2005 2007 Doncaster Branch
Mark Smith Smudge 4 Sqn Osnabruck 2004 2007 Medway Branch
Steve Goodall Loan Service Sierra Leone 2006 2007
Ian McNee Squaddie/Mac 21 Squadron Wimbish 2001 2007
Glen Travers Trav 64 Squadron Hameln 2005 2007 Preston Branch
Matthew Dobson Dobbo TA - 71 Engineer Regiment Leuchars - see RAF Leuchars 2003 2007 Airborne
Spencer McComb 29 EOD and Search Group Aldershot 2006 2007
Reg Hodson "H" 16 Squadron Hermitage 2000 2007 Long Marston Branch
Shaun Kane 73 Squadron Osnabruck 2004 2007
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 2 Squadron Hohne 2006 2007 Airborne
Engin Tasdelen Taz CRE (Airfields) RAF Leuchars 2005 2007
Stuart Pattison Jed 29 Squadron Paderborn 2005 2007 Ripon Branch
Rob Forsyth Bruce 15 Squadron Ripon 2004 2007 Ripon Branch
mark levitt lev Close Support Troop RE Warminster 2005 2007
James Gladwin Jim 22 Squadron Wimbish 2005 2007
Andy Hamilton Hammy 33 Squadron Antrim 2005 2007
Andrew Hughes Trumpet RSME Chatham 2006 2007
robert brown Charlie 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2005 2007 Minley Branch
Richard Maurins Lofty 33 Squadron Antrim 2006 2007 Cambridge Branch
james blackwell jimmy 29 Squadron Paderborn 2003 2007
steven daniel danny, steve Warminster 2005 2007 Manchester Branch
Darren Sindall Daz 33 Squadron Antrim 2003 2007 Peterborough Branch
euan clark CRE (Airfields) RAF Marham 2004 2007
Kenny Matheson Loan Service Sierra Leone 2006 2007 Bomb Disposal
David Philpott Dava 31 Squadron Hohne 2006 2007 Glasgow Branch
Kevin Willingham 43 Squadron Antrim 2005 2007 Bomb Disposal
jamie townsend Towny 6 Squadron Tidworth 2002 2007
Jason Tranter Del 44 Squadron Paderborn 2006 2007
mark stevens stevo 34 Squadron Waterbeach 2004 2007 Bomb Disposal
David Kelly Ned 4 Sqn Osnabruck 2006 2007
Gary Jones Rhyl SHAPE Mons Belgium 2004 2007 North Wales Branch
Olly French Frenchie 11 Squadron Ripon 2001 2007
Danny Downham Danny HQ Land Command Wilton 2005 2007 Plant Branch
Stewart Duncan Duncs 1 Squadron Osnabruck 2000 2007 Dundee Branch
Mark Westlake Westy HQ Combat Engineer School Camberley - GIB Barracks 2005 2007 Maidstone Branch
ian easley zippy 5 Squadron Tidworth 2001 2007 Andover and Winchester Branch
Andrew Pitt Pitty AUS School of Military Engineering Moorebank 2006 2007 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Jamie Millgate 63 Squadron Camberley - GIB Barracks 2004 2007 Hull Branch
Darren Walker Daz RSME Chatham 2003 2007 Plant Branch
Darren Walker Daz RSME Chatham 2003 2007 Plant Branch
Sid Wilson Sid 7 Squadron Osnabruck 2005 2007 Birmingham Branch
Laurence Carty Loz 62 CRE Chilwell 2003 2007 Peterborough Branch
adam kenny kenny 42 Squadron Hameln 2003 2007 St Helens Branch
Thomas Clough Cloughie 57 Squadron Camberley - GIB Barracks 2007 2007 Leeds Branch
Thomas Clough Cloughie Army School Mechanical Transport - DST Leconfield 2007 2007 Leeds Branch
Thomas Clough Cloughie Army Training Regiment Lichfield 2007 2007 Leeds Branch
Robin Daniels Danny RSME Chatham 2004 2007 Plant Branch
Roger Barrett HQ 25 Engr Regt Antrim 2005 2007
Lee Hubbard 77 Squadron Paderborn 2001 2007 Radio Branch
Aaron Rumbellow barney 24 Squadron Chatham 2003 2007 Airborne
Nick Piggott Lester Gib Barracks unspec units - use w caution Camberley - GIB Barracks 2003 2007 Reading & West Berks Branch
Jonathan Cole George 24 Squadron Chatham 2005 2007
Gary Naylor Gaz 10 Squadron RAF Leeming 2003 2007 Ripon Branch

Pages