Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Ryan Armstrong CRE (Airfields) RAF Marham 2007 2009 test
Robert Cooper-Tomkins Tara 50 Squadron Maidstone 2003 2009 Monmouth Branch
Christopher Bull Bully 29 Squadron Paderborn 2006 2009 Peterborough Branch
Mark Reidy Mark 42 Squadron Hameln 2005 2009 Ripon Branch
Stuart Cunane 45 Squadron Hameln 2007 2009 test
Chris Anslow Chris 21 Squadron Wimbish 2007 2009 Manchester Branch
Chris Morris mo 59 Squadron Chivenor 2005 2009 Weymouth Branch
Tony Owen Blandford Forum 2006 2009 Maidstone Branch
Neil Skivington Skiviey/geordie 29 Squadron Paderborn 2006 2009 Leicester Branch
IAN ATKINSON 7 Squadron Ripon 2008 2009
Julian Evans Taff 61 Squadron Woodbridge 2006 2009 Nottingham Branch
Richard Winter Richie RAF Leuchars 2005 2009 Newcastle Branch
Jon Hilton Hilly 32 Squadron Ripon 2006 2009 Hull Branch
simon marshall si 48 Squadron Waterbeach 2007 2009 Nottingham Branch
paul hansford HQ Military Works Force Chilwell 2006 2009 Andover and Winchester Branch
Steve Gresty 37 Squadron Paderborn 2005 2009
vinny eaglestone vinny 37 Squadron Paderborn 2008 2009
Richard Ball Bobby TA - 75 Engineer Regiment (Volunteers) Warrington 2007 2009
Billy Common 61 Squadron Woodbridge 2006 2009 Newcastle Branch
Jason Gillott Jay G 34 Squadron Waterbeach 2007 2009
Paul Calvert Cal 521 STRE Chilwell 2005 2009 Cyprus Branch
pete king kingy or ginge 517 STRE Chilwell 2009 2009 Ripon Branch
Carl Harries Harry 3 Squadron Tidworth 2005 2009 Andover and Winchester Branch
Chris Ratcliffe Ginge Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2007 2009
kel somers CRE (Airfields) RAF Leuchars 2002 2009 Fife Branch
Andrew Jackson Jacko 26 Squadron Hohne 2005 2009 Armoured
Kev Garriock Kev 521 STRE Chilwell 2006 2009
spencer robinson Turkish 29 Squadron Paderborn 2002 2009 Armoured
Duncan Gordon Flash 53 Squadron Waterbeach 2008 2009 Bomb Disposal
Jim Bissett Anywhere in Brunei Brunei 2005 2009 Middle East(Gulf)
Barry Ironton Baz TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Catford 2006 2009 Cardiff Branch
Mike Owens Mike 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2007 2009 Andover and Winchester Branch
Peter Boyle Pete 9 Squadron Woodbridge 2006 2009 Commando
Stephen McGeachie Mac TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2005 2009 Nottingham Branch
Lee Dare Dan Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2007 2009
Glen McAllister Madderz 3 Squadron Tidworth 2006 2009 Edinburgh Branch
Stuart Campbell Stu or Jock 34 Squadron Waterbeach 2005 2009
Paul Moore Ginge sennelager 2004 2009 Airborne
Ian Flaherty Flax RSME Chatham 2007 2009 Northern Ireland Branch
John Budgen Budgie RSME Chatham 2004 2009 Maidstone Branch
Ian Crockett Crocs TA - 131 Indep Commando Sqn Kingsbury 2006 2009
Andy Dodson Andy 524 STRE Chilwell 2007 2009
Peter Simmonds Tiny Hermitage 2006 2009 Reading & West Berks Branch
Craig Wadeson Bertie 58 Squadron Wimbish 2007 2009 Ripon Branch
Phil Robinson Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2006 2009
Brandon Wellard HQ EinC(A) Minley 2007 2009
Brian Barkworth Barky AUS School of Military Engineering Moorebank 2006 2009
Joanna Houghton Jo 60 Squadron Waterbeach 2008 2009
Mark Ryalls HQ 3 Division Engineers Tidworth 2008 2009 Minley Branch
Marc Davies Marc 39 Squadron Hohne 2006 2009 Tunbridge Wells Branch
carl sykes Eric 24 Squadron Chatham 2005 2009
David Worrall 6 Squadron Tidworth 2007 2009
Lee Welch Welchy 63 Squadron Minley 2006 2009 Birmingham Branch
simon Tierney T 3 Squadron Tidworth 2007 2009 Doncaster Branch
Pete Coe HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2007 2009 Bomb Disposal
Steve Goodall MES Wks Germany Moenchengladbach 2007 2009
Laura Duckworth Ducky 60 Squadron Waterbeach 2008 2009 Edinburgh Branch
John Hart John 7 Squadron Ripon 2008 2009
Peter Barratt Spud BATUS Permanent Staff BATUS Canada 2008 2009
chris ballinger chris 52 Squadron Tidworth 2008 2009 Cambridge Branch

Pages