Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Matthew Jackson Jacko Army Apprentices School Harrogate 2008 2010 Middle East(Gulf)
Andy Richmond 521 STRE Chilwell 2008 2010 Brighton Branch
david bacon Biffa or Crispy 12 Squadron Woodbridge 2006 2010 Portsmouth Branch
Alan Iles Al 32 Squadron Antrim 2008 2010 Swindon Branch
Steve Scudder Scud TA - 221Sqn and 579 Sqn EOD Brighton 2009 2010 Eastbourne Branch
Lee Bradbury 61 Squadron Woodbridge 2009 2010 Middle East(Gulf)
Derek Robertson Robbo Hohne 2008 2010 Dundee Branch
Colin Thompson Geordie/Tommo 53 Squadron Waterbeach 2007 2010 Newcastle Branch
michael lear scouse 22 Squadron Wimbish 2005 2010 Birkenhead Branch
steven lord 9 Squadron Woodbridge 2007 2010 Andover and Winchester Branch
Brian Mitchell Mitch Bovington 2008 2010 Armoured
carl sykes eric 24 Squadron Chatham 2005 2010 test
Tony Livingstone 59 Squadron Chivenor 2007 2010 Commando
Glyn Williams Taff 50 Squadron Maidstone 2006 2010 Chepstow Branch
Ben Clayton Claymore 36 Squadron Chatham 2009 2010 Norwich Branch
Stephen Cargill Arthur 26 Squadron Hohne 2007 2010 Weymouth Branch
Duncan Smith Smudge 44 Squadron Paderborn 2006 2010 Newcastle Branch
Duncan Smith Smudge HQ 32 Engineer Regt Hohne 2010 2010 Newcastle Branch
neil warren bunny TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 1991 2010 Nottingham Branch
Daniel Gwilliams Gwillo 30 Squadron Ludgershall 2004 2010 Plant Branch
Adam McLean Mac/ ginge 50 Squadron Maidstone 2006 2010 Southampton Branch
Richard Mclean Mac HQ Combat Engineer School Camberley - GIB Barracks 2006 2010 Swindon Branch
Darren Blank Daz 50 Squadron Maidstone 2009 2010 Nottingham Branch
ryan walsh walshy 44 Squadron Paderborn 2005 2010 Manchester Branch
ryan walsh walshy 44 Squadron Paderborn 2005 2010 Manchester Branch
Nick Van Evelingen Van/Vaner Pioneer Platoon, Land Warfare Centre Warminster 2008 2010 Andover and Winchester Branch
Wayne Firth HQ Combat Engineer School Camberley - GIB Barracks 2008 2010 Andover and Winchester Branch
Martin Mogford Moggy CRE (Airfields) RAF Marham 2008 2010 Gibraltar Branch
thomas barraclough taff 66 Wks Gp RE Chilwell 2009 2010 Pembroke Dock Branch
Shaun Nicholls DM 48 Squadron Waterbeach 2005 2010 test
Keith Williams Taff Australia 2008 2010 Commando
Iain Thompson Engineer Branch HQ Scotland (Army) Edinburgh 2008 2010 Bedford Branch
andrew whyte 15 Squadron Ripon 2008 2010 Bournemouth Branch
Jean-Pierre Dibsy Dibs 57 Squadron Camberley - GIB Barracks 2009 2010 Central London Branch
John Smith John TA - 873 Movement Light Squadron (V) London 2000 2010 Tunbridge Wells Branch
John Smith John AUS - 9 Sqn Adelaide 2000 2010 Tunbridge Wells Branch
Michael Kirkham-Ingram K I 2 Squadron Hohne 2007 2010 Medway Branch
andrew mercer nelly TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Tunbridge Wells 2000 2010 test
David Barratt Chug Canada 1987 2010 test
Jeff Capes Jeff 31 Squadron Hohne 2006 2010 Manchester Branch
Neil Gwatkin Gwatty 57 Squadron Camberley - GIB Barracks 2008 2010 test
Craig Webb Webby 44 Squadron Paderborn 2009 2010 Gloucester Branch
Carl Maxwell Max Loan Service Kenya 2008 2010 Cambridge Branch
Mark Traynor Mak 28 Squadron Bassingbourn 2008 2010 Ripon Branch
Paul Thompson Tommo 23 Squadron Hameln 2007 2010 AUS Royal Australian Engineers Assoc
stewart cain stu 42 Squadron Hameln 2008 2010 Maidstone Branch
Liam Gray 9 Squadron Woodbridge 2006 2010 Forth Valley Branch
Matthew Davies Matty 53 Squadron Waterbeach 2003 2010 Swindon Branch
Steven Spowart Geordie 33 Squadron Antrim 2006 2010 Newcastle Branch
Nicholas Amos Nick 77 Squadron Paderborn 2010 2010 test
John Perks Perksy 20 Squadron Maidstone 2007 2010 Maidstone Branch
Philip Holbrow 32 Squadron Antrim 2008 2010 Newcastle Branch
Liam Gray 9 Squadron Woodbridge 2006 2010 Forth Valley Branch
Paul Allen Scouse 53 Squadron Waterbeach 2007 2010 test
joby crystal billy 20 Squadron Maidstone 2006 2010 test
Dean Treeby 10 Squadron RAF Leeming 2008 2010 Nottingham Branch
Matthew Samson Matty 7 Squadron Ripon 2009 2010 Hull Branch
James Simmons Simo 25 Squadron Antrim 2002 2010 Ripon Branch
Gareth Libbey HQ Land Command Wilton 2009 2010 Central London Branch
Karl Foster Foz 39 Squadron Hohne 2007 2010 Crawley

Pages