Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
pascal kone pascalino 59 Squadron Thailand 2002 2010
Adam Godsall Godderz TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 2008 2010 Nottingham Branch
David Lowe Ginge CRE (Airfields) RAF Brize Norton 2008 2010 Central London Branch
Peter Batley Catterick 2008 2010 Ripon Branch
Jason Tranter Del 77 Squadron Paderborn 2007 2010
Neil Hamilton H Chivenor 2008 2010 Chepstow Branch
Gary Jones Rhyl London 2007 2010 North Wales Branch
Ian De Bruyn Australia 1984 2010 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Dave Hamilton Slobs 16 Squadron Hermitage 2005 2010 Survey (Geographic) Branch
Roy Harrison 'H' REMRO Glasgow 2007 2010 Paisley Branch
Lorna Hnat 36 Squadron Chatham 2006 2010 Maidstone Branch
Martin Griffin Griff RSME Chatham 2005 2010 Cambridge Branch
Stuart Mendelson Stu 10 Squadron RAF Leeming 2006 2010
Owen Morgan Blodders Defence Logistics Organisation (DLO) Bristol 2008 2010 Cyprus Branch
Lee Melia Tank 65 Squadron Hameln 2004 2010 Hull Branch
Roger Barrett HQ 33 Engr Regt EOD Wimbish 2008 2010
Richard Alderton Richie 24 Squadron Chatham 2009 2010
Jason Gibbs-Jones Jase 62 Squadron Cyprus 2008 2010 Nottingham Branch
Kevin Clatworthy-Lewi... CL TA - Royal Monmouthshire RE Militia Monmouth 2001 2011 Swansea Branch
Neil Foster Foz, Robofoz 6 Squadron Tidworth 2010 2011 Cardiff Branch
derek clark Nobby 65 Squadron Hameln 2006 2011
Trevor Askey Arthur 48 Squadron Waterbeach 2007 2011 Cambridge Branch
paul hansford 52 Squadron Tidworth 2009 2011 Andover and Winchester Branch
robert oldham fatbob 2 Squadron Hohne 2010 2011
Phil Williams Phil/Taff 73 Squadron Ripon 2010 2011
Paul Marshall Geordie Waterbeach 2007 2011 Cambridge Branch
vinny eaglestone vinny 65 Squadron Hameln 2009 2011
Bruce Campbell Bovington RE Wing Bovington 2007 2011 Armoured
Mark Walford Walfy Pioneer Platoon, Land Warfare Centre Warminster 2007 2011 Bristol Branch
Adrian Atkinson Ady 1 Squadron Ripon 2008 2011 Leeds Branch
Billy Stewart Billy 521 STRE Chilwell 2007 2011
Richard Ball Bobby 52 Squadron Tidworth 2009 2011
stephen smith steve smudge 7 Squadron Ripon 2008 2011 Blackpool Branch
Richard Lewis Dickie Bassingbourn 2008 2011
Alexandra Hiscox nee Hems... Alex or H 4 Sqn Ripon 2008 2011
Tom Lawton 43 Squadron Waterbeach 2007 2011 New Zealand Sappers Association
Jim Taylor 15 Squadron Ripon 2010 2011
Matt Whittaker Matt 62 Wks Gp RE Chilwell 2010 2011
brian barnfather barney TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 2000 2011 Nottingham Branch
Mac McKone Mac 521 STRE Chilwell 2006 2011 Ripon Branch
Phil Roby sennelager 2008 2011
David Dallas Dinky Elgin 2007 2011 Highlands and Islands Branch
Paul Whibley Whibs 65 Squadron Hameln 2010 2011 Leicester Branch
Robert McShane Rob 50 Squadron Maidstone 2010 2011
spencer robinson Turkish 65 Squadron Hameln 2009 2011 Armoured
Wayne Rowlands Wembley 53 Squadron Waterbeach 2008 2011
Wayne Rowlands Wembley British Army Training Liason Staff Kenya Kenya 2011 2011
Andy Neillings 528 STRE Chilwell 2010 2011
Mike Owens Mike Gib Barracks unspec units - use w caution Camberley - GIB Barracks 2009 2011 Andover and Winchester Branch
Lee Dare Dan 58 Squadron Wimbish 2009 2011
Tom Gammon 53 Squadron Waterbeach 2006 2011
brian powell Bri 65 Squadron Hameln 2010 2011 Birkenhead Branch
Glen McAllister Madderz 3 Squadron Tidworth 2009 2011 Edinburgh Branch
Mick Knowles Mick 10 Squadron RAF Leeming 2006 2011 Hull Branch
Stuart Campbell Stu or Jock Portsmouth 2009 2011
Nigel Clark Nobby TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Dartford 1983 2011 Tunbridge Wells Branch
Ian Crockett Crocs 42 Squadron Hameln 2009 2011
Ian Crockett Crocs 39 Squadron Hohne 2011 2011
james spink jay 37 Squadron Paderborn 2008 2011 Isle of Wight Branch
Craig Wadeson Bertie 22 Squadron Wimbish 2009 2011 Ripon Branch

Pages