Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort ascending Local REA
Alan Stockton 1TRRE Cove 1960 1961 Manchester Branch
ivan Edwards Eddie C Squadron JLRRE Dover 1959 1961
ivan Edwards Eddie 48 Squadron Ripon 1961 1961
ray brunson brunny HQRE 4 Div Paderborn 1959 1961
david lee RSME Chatham 1960 1961
john hall paddy 6 Squadron Chiseldon 1958 1961 Bristol Branch
Bruce Obermaier Mac B Company Chepstow 1958 1961 Chepstow Branch
Roy Arrowsmith yorky Paderborn 1959 1961 Ripon Branch
Mike Hunnybun Army Apprentices School Harrogate 1958 1961 test
Bobby Post Paddy- Bundes C Squadron JLRRE Dover 1959 1961 test
harry oaks oaksie Paderborn 1960 1961 Hull Branch
WILLIAM LOUGHLIN PADDY 12 Squadron Ripon 1961 1961 North Wales Branch
john read bugs Depot Squadron Chatham 1961 1961 Taunton Branch
David Morris Dave 1TRRE Cove 1961 1961
David Morris Dave 12 Squadron Ripon 1961 1961
David Morris Dave A Squadron JLRRE Dover 1959 1961
David Coles Clinker 33 Squadron Cyprus 1958 1961 Chepstow Branch
Maurice Bernard Spike 50 Squadron Osnabruck 1960 1961 Radio Branch
Michael Molloy Mick the Motor 1TRRE Cove 1960 1961 Nottingham Branch
ronald fincken finc 16 Squadron Osnabruck 1958 1961 Longmoor Branch
ronald fincken finc 16 Squadron Osnabruck 1958 1961 Longmoor Branch
David Sparks Dave MES (Wks) St Kilda St Kilda 1960 1961 Andover and Winchester Branch
michael kiernan 1TRRE Cove 1959 1961 Colchester and District Branch
Don Rudston Rusty MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1958 1961 Sheffield Branch
Mike Beech Mick RSME Brompton 1960 1961 Maidstone Branch
Edward Sculthorpe scully RSME Chatham 1958 1961 St Helens Branch
Peter Mann speedy 1TRRE Cove 1961 1961 Derby Branch
Alan Farrington Al 45 Squadron Nienburg 1959 1961 St Helens Branch
RONALD FRAME RON 5 Squadron Iserlohn 1959 1961 St Helens Branch
David Youdle Tich 21 Engineer Base Workshops Willich 1961 1961 Medway Branch
Hank Lawrence tich 1TRRE Farnborough 1961 1961 Bournemouth Branch
richard minall ricky RSME Chatham 1960 1961 Brighton Branch
Ron Aston nibs Army Apprentices School Harrogate 1959 1961 Potteries Branch
Roger Johnson Johnno 16 Squadron Osnabruck 1961 1961 Swindon Branch
Keith Young Ken 54 Squadron Hong Kong 1959 1961 Bedford Branch
Brian Davies CRE South Malaya Malaya 1958 1961 New Forest Branch
John Flynn Errol 11 Squadron Malaya 1959 1961 Truro Branch
Pat Bellay RSME Chatham 1960 1961
Hank Lawrence tich RSME Chatham 1961 1961 Bournemouth Branch
barry mitchell mitch 40 Squadron Gillingham 1960 1961 Medway Branch
Pat Bellay Aldershot 1960 1961
mike collins mick 24 Squadron Maidstone 1958 1961 Armoured
Ray Cave Ray 25 Squadron Paderborn 1959 1961 Long Marston Branch
Frank Piner 26 Squadron Hohne 1957 1961 Armoured
Ray Brown 4 TRRE Aldershot 1961 1961
Ray Brown 1TRRE Farnborough 1961 1961
Hank Lawrence tich 9TRRE Cove 1961 1961 Bournemouth Branch
bill final Depot Squadron Chatham 1957 1961 Hull Branch
Ron Beat 26 Squadron Hohne 1959 1961 Armoured
Michael Paterson Mike B Squadron JLRRE Dover 1959 1961 Junior Leaders Branch
Michael Paterson Mike 55 Squadron Cove 1961 1961 Junior Leaders Branch
Michael Paterson Mike RSME Chatham 1961 1961 Junior Leaders Branch
William (Bill) Lodge Oggie A Squadron JLRRE Dover 1958 1961 Luton Branch
Michael Gardner Digger 69 Squadron Chatham 1960 1961 Woolwich Branch
colin proctor 1TRRE Farnborough 1960 1961 Cambridge Branch
aidan shoebridge 19 Squadron Aden 1961 1961 Reading & West Berks Branch
Ken Clements Clem Army Apprentices School Harrogate 1958 1961 Gloucester Branch
Bryan Packman A Squadron JLRRE Dover 1959 1961
PATRICK KILLEN PADDY 26 Squadron Hohne 1959 1961 Armoured
graham berry gray Longmoor 1959 1961

Pages