Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
Peter Burton Noah Iserlohn 1977 1980 test
Christopher Berry Chris Cyprus 1973 1976 Andover and Winchester Branch
Christopher Berry Chris Newbury 1971 1971 Andover and Winchester Branch
Christopher Berry Chris Malta 1973 1976 Andover and Winchester Branch
Martin Cook Osnabruck 1975 1978 test
Martin Cook Wainscott 1978 1979 test
Mick Shores Mick JHCFS Aldergrove 1998 2000 Doncaster Branch
Peter Mann Longmoor 1956 1957 Colchester and District Branch
Albert Gibson Cyprus 1954 1956 Sunderland Branch
James Rogers JR Arbroath 2007 2015 Postal and Courier Services Branch
Michael Durkin Durks Hohne 1972 1982 test
David MacKinnon Bahrain 1962 1963 Birmingham Branch
David MacKinnon Chatham 1963 1967 Birmingham Branch
David MacKinnon Malaysia 1967 1970 Birmingham Branch
David MacKinnon Hanover 1977 1979 Birmingham Branch
David MacKinnon Krefeld 1991 1991 Birmingham Branch
Peter Creighton London 1982 1986 Plant Branch
Jerry Clarke knobby Paderborn 1983 1999 Colchester and District Branch
anthony bell dingabell Waterbeach 1978 1978 test
brian fleck geordie Osnabruck 1978 1981 Northern Ireland Branch
ken barry Manchester 1972 1978 Manchester Branch
Richard Barnes Barnsey Chepstow 1991 1993 test
David Screen Taff Hameln 1963 1966 Newport and Cwmbran Branch
David Screen Taff Osnabruck 1961 1963 Newport and Cwmbran Branch
Tommy Whitaker None Kuwait 1961 1961 Preston Branch
Michael Adams Maidstone 1964 1970 Bournemouth Branch
Arthur Giles Ripon 1961 1961 Leeds Branch
Arthur Giles Aden 1961 1962 Leeds Branch
WALTER McLAREN Mac or Walt Aden 1964 1965 Truro Branch
WALTER McLAREN Mac or Walt Aden 1964 1965 Truro Branch
Michael Warren Singapore 1956 1957 Bedford Branch
Michael Warren Malvern 1955 1955 Bedford Branch
Michael Warren Worcester 1955 1956 Bedford Branch
Kim-michele Clifford London 1980 1987 Wolverhampton Branch
Jim Nicol Jimmy Waterbeach 1981 1983 Colchester and District Branch
Stewart Baker Chepstow 1975 1977 test
Fred Nash Farnborough 1960 1960 test
Fred Nash Waterbeach 1968 1970 test
Nick Jenkins Jaffa Nienburg 1980 1981 Scarborough Branch
Christopher Davis Jock Maidstone 1997 1998 Barnsley Branch
Neil Copper Brummie Belfast 1977 1978 test
Neil Copper Brummie Belfast 1977 1978 test
Neil Copper Brummie Belfast 1977 1978 test
Neil Copper Brummie Falklands 1981 1982 test
Neil Copper Brummie Belfast 1979 1980 test
JOHN GOULD "Speedy... Aden 1964 1964 Highlands and Islands Branch
dennis (Andy) Armitage Andy Swansea 1977 1983 Preston Branch
Richard Leiper Van Ripon 1953 1954 test
Richard Leiper Van Osnabruck 1954 1957 test
Richard Leiper Van Rheindahlen 1963 1965 test
frederick hesketh Hohne 1974 1977 test
Rich Luckett Baz Birmingham 1994 1994 AUS Royal Australian Engineers Assoc
ray mason geordie Nienburg 1970 1975 test
Michael Rush Mick Waterbeach 2005 2011 Cambridge Branch
Alan Bennett Bones Ripon 1976 1978 test
Frederick T Wilson Tug. Fred Nienburg 1963 1968 test
tony blaxill Longmoor 1955 1957 test
brian lee Preston 1981 1991 Preston Branch
Clifford Abraham Taff Arborfield 1976 1977 Peterborough Branch
Clifford Abraham Taff Nottingham 2001 2018 Peterborough Branch

Pages