Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
David John taff Kenya 1968 1969
Stephen Appleby Long Marston 1951 1953 test
Stuart Robertson-Fox Nienburg 1964 1968
Norman Sangster Norm/Stormin/No... Falklands 1982 1983 Thanet Branch
Colin Mainds Maidstone 1966 1970
Antony Brewis Tony Gibraltar (Not Gib Barracks) 1953 1954 test
Antony Brewis Tony Gibraltar (Not Gib Barracks) 1953 1954 test
Colin Hill Bim Longmoor 1973 1973 Nottingham Branch
Philip Jerome Jerry Osnabruck 1966 1970 Plant Branch
Philip Jerome Jerry Belize 1971 1972 Plant Branch
Philip Jerome Jerry Belfast 1970 1973 Plant Branch
Philip Jerome Jerry Hong Kong 1971 1971 Plant Branch
Graham Russell Fayid 1952 1953 Sheffield Branch
Rodger Williams Will Aden 1964 1965 Maidstone Branch
Dennis Hayes Gabby Aldershot 1954 1956 test
Mervyn Western Skip or Skid Bristol 1951 1955 Bristol Branch
oswald hammersley Hohne 1957 1959 Potteries Branch
Stephen Shaw Camberley - GIB Barracks 1981 1981 test
Stephen Shaw Berlin 1983 1984 test
Stephen Shaw Berlin 1983 1984 test
john.joseph Harwood Geordie Rhyl 1968 1970 test
David Dallas Dinky RAF Wittering 2017 2018 Highlands and Islands Branch
Ewan Macdonald mac Chatham 1982 1983 Dundee Branch
Ewan Macdonald mac Dundee 1983 1985 Dundee Branch
Sidney Parkin Supersonic Long Marston 1977 1978 Derby Branch
Sidney Parkin Supersonic Hong Kong 1980 1983 Derby Branch
John McArdle Mac Maidstone 1971 1975 Edinburgh Branch
Farouk P Farouk Hanover 1985 1986
Farouk P Farouk Dusseldorf 1985 1988
Farouk P Farouk Lisburn 1988 1991
Farouk P Farouk Dusseldorf 1991 1994
Farouk P Farouk Dhekalia 1994 1995
Farouk P Farouk Mill Hill 1995 1997
Mike PEERS Scouse Chepstow 1970 1972 test
david williams Sharjah 1971 1971 Brighton Branch
Maurice todd paddy Camberley - GIB Barracks 1987 1987 test
Ed WORKMAN Taff Willich 1967 1971 Cardiff Branch
anthony Davies Chatham 1961 1962 Swansea Branch
GRAHAM JAGGER MICK Hayling Island 1973 1973 Bath and West Wilts Branch
Richard Laidler Geordie Norway 1970 1972 test
james dingwall dinger Andover 1969 1973 test
james dingwall dinger Barton Stacey 1969 1973 test
james dingwall dinger Maidstone 1967 1969 test
james dingwall dinger Kenya 1969 1969 test
Mark Anderson RAF Leuchars 1988 1991 Dundee Branch
Derek Harison harry Maidstone 1967 1969 Taunton Branch
Derek Harison harry Chattenden 1970 1973 Taunton Branch
Eric Ramsay Britain 1952 1953 Luton Branch
Alan Hann Andy Barton Stacey 1959 1960 test
Kenneth Toye Ken Hong Kong 1968 1970 Bradford Branch
Sarah Barmby Germany 1985 1991 test
James Dawkins Minden 1952 1954 Radio Branch
David Leonard Lenny Dusseldorf 1963 1965 Norwich Branch
graham france tich Chatham 1981 1981 Manchester Branch
brian pilcher pash Chatham 1961 1962 Cambridge Branch
brian pilcher pash Cove 1961 1961 Cambridge Branch
John Dixon Dicko Bahrain 1967 1967 Chepstow Branch
John Dixon Dicko Britain 1961 1965 Chepstow Branch
Leslie Fraser Osnabruck 1982 1986 Ripon Branch
Terry Howard Pop Cove 1957 1957 Peterborough Branch

Pages