Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
John Muat Germany 1957 1959 test
Andrew Horton H Telford 2009 2011
Anthony Luck fred Hermitage 1981 1989 Newcastle Branch
Adrian Mills Milly Iserlohn 1979 1979 test
Clavin Lang Langy Portsmouth 1985 2007 Portsmouth Branch
michael breame Dusseldorf 1969 1973 Postal and Courier Services Branch
Mark Collins Marcus Longmoor 1998 2001 Medway Branch
Steven Cook Tidworth 1989 1992 Sunderland Branch
Steven Cook Tidworth 1992 1993 Sunderland Branch
David Garwood Chepstow 1977 1979 Cambridge Branch
Hereward Pass Sid Ripon 1971 1974 test
David Brown Charlie Gillingham 1960 1968 Medway Branch
michael menzies Hamish Newcastle 1990 1993 Bridlington Branch
Mungo Davis Jerry, Bean Paderborn 2010 2015 test
Neil Neil Germany 1965 1968 Peterborough Branch
Mickey Lawson MOP Hameln 1998 2003 Amphibious
George Pitt Worcester 1955 1958 Malvern Branch
John Stopforth Christmas Island 1958 1958 test
John Stopforth Osnabruck 1957 1957 test
John Smart Sam Christmas Island 1958 1959 Norwich Branch
Graham Hussey Gray Nienburg 1974 1980 test
Graham Hussey Gray Chepstow 1971 1974 test
tony knowles cherry Nienburg 1965 1971 Scarborough Branch
Richard Watkinson Watty Maidstone 1993 1997 Central London Branch
Steve Whiting Munsterlager 1987 1989 test
Tony (Anthony) Kennedy TK Ripon 1963 1967 Ripon Branch
Stephen Hitchinson Hitch Perham Down 1974 1977 test
David Forster Dink Ripon 1980 1983 test
Charlie Price Antrim 1988 1991 Plant Branch
Bob Spowart Spanner Cove 1971 1971 test
Keith Allen Lisburn 1971 1972 Hull Branch
Peter Makepeace Slim Germany 1965 1974 test
William Kerr Bill Osnabruck 1960 1962 Norwich Branch
William Kerr Bill Aden 1962 1964 Norwich Branch
William Kerr Bill Longmoor 1964 1965 Norwich Branch
Donald Wills Don Fayid 1952 1953 Bristol Branch
Jim Stevenson Jimmy Paderborn 1968 1971 Thanet Branch
Alan Armstrong Norway 1982 1985 Reading & West Berks Branch
Alan Armstrong Belize 1978 1978 Reading & West Berks Branch
john chambers none Africa 1956 1958 Armoured
Alan Broadhurst Snowy/ sparks sennelager 1968 1971 Walsall Branch
Mark Smith Edinburgh 1992 1994 Edinburgh Branch
john chambers none Andover 1955 1956 Armoured
Stephen Stewart Scooby Chepstow 1980 1982 Medway Branch
Stephen Stewart Scooby Mill Hill 1985 1986 Medway Branch
brian fleck geordie Chepstow 1975 1977 test
brian fleck geordie Farnborough 1977 1978 test
Barry Stevenson Chattenden 1979 1981 Barnsley Branch
Danny Gent Berlin 1981 1981 test
Brian Collins BJ Italy 1953 1954 Bournemouth Branch
Richard Gething Dick Aden 1965 1966 test
aurther flecther Aden 1960 1962 test
Neil Cameron cam Camberley - GIB Barracks 1983 1984 Aberdeen Branch
john prestage JP Tidworth 1959 1960 Hull Branch
Edward Wallace Geordie Wainscott 1962 1966 Preston Branch
Brian Barnes Barney Aldershot 1952 1955 test
david lewis Dai ( taff ) Andover 1982 1985 Swansea Branch
Robert Bennett none Perham Down 1956 1958 St Helens Branch
Robert Bennett none Perham Down 1956 1958 St Helens Branch
alan syphas Malvern 1957 1957 Brighton Branch

Pages