Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
Lenny Lennox Lenny TA - 225 Fd Sqn R MoN RE (M) Birmingham 1995 1997 Ripon Branch
Darrell Jones Johna TA - 225 Fd Sqn R MoN RE (M) Birmingham 1994 2002 Birmingham Branch
Darrell Jones Johna TA - 225 Fd Sqn R MoN RE (M) Birmingham 2004 2011 Birmingham Branch
Neil McNulty Mac TA - 225 Fd Sqn R MoN RE (M) Birmingham 1999 2011 Potteries Branch
Henry Slade George Henry TA - 225 Fd Sqn R MoN RE (M) Birmingham 1983 1986
Engin Tasdelen Taz MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 2000 2002
Francis Cook bilco MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1975 1977
James Gallagher Gaz MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1992 1994
Adrian Jones Jonah MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1986 1986 Brighton Branch
paul ellis Taff MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1996 1999
Rob Harrison MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1992 1994 Nottingham Branch
Terry Redgers Redge MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1965 1972 Doncaster Branch
Don Rudston Rusty MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1952 1954 Sheffield Branch
Michael Harrison Ginge MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1992 1994 Bournemouth Branch
Andrew Jones Andy MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 2003 2005
John Barker MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1990 1992 Nottingham Branch
Paul Clinton Paul MES (Wks) Gibraltar Gibraltar (Not Gib Barracks) 1989 1994 test
Hugh Cave MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1958 1961 test
James Little Jim MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1950 1951
Terry Budd Spud MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1996 1997
George Caffrey Bill MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1956 1959
Simon Block MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1994 1997
Gary Jones Rhyl MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1986 1988 North Wales Branch
Paul McKnight Morph/Mac MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1996 1997 Dundee Branch
Don Rudston Rusty MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1958 1961 Sheffield Branch
John Barker MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1981 1983 Nottingham Branch
Alan Richardson MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1977 1979 Minley Branch
Osmond Gardner Ossie MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1985 1985 Ripon Branch
Paul Harris Aitch MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1992 1993 Long Marston Branch
James Kidd Jim MES (Wks) Falkland Islands Falklands 2002 2005
Rob Millwood Milly MES (Wks) Falkland Islands Falklands 2003 2004 Nottingham Branch
andy dixon dixie MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1999 1999 Taunton Branch
John Bowker Johnny B MES (Wks) Falkland Islands Falklands 2000 2002 Manchester Branch
John Rose Rosey MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1985 1985 Cambridge Branch
John Rose Rosey MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1986 1986 Cambridge Branch
Steve Peall MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1994 1994 Derby Branch
Sandy Macdonald MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1982 1983 Bournemouth Branch
Dennis Spears Tiger MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1990 1992 Cambridge Branch
Tim Moxom Tim MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1983 1983 Nottingham Branch
Graham Nicol MES (Wks) Falkland Islands Falklands 1995 1997
Sam Law MES (Wks) Falkland Islands Falklands 2011 2013
Michael Ruston Mick TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1987 1989 Commando
Chris WELCH TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1972 1973
shaun Bass ALFIE TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1986 1989 Cannock Branch
Stephen Bruen Steve TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1982 1984 Central London Branch
Lawrence Kelly Ned TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1980 1988 Stafford Branch
David Daniels TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1976 1980 Potteries Branch
john ferrie tup TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1970 1974 Derby Branch
Gerry Taggart Paddy TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1984 1987 Malvern Branch
marshall dunn clive RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1979 1981 St Helens Branch
michael emms RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1979 Scarborough Branch
Michael Kauss Commander RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1983 1985 Hull Branch
Andy Waugh RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1980 test
Jonathan Collins Aussie RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1977 1977 Eastbourne Branch
Steven Metcalfe RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1981 1983 Bradford Branch
William Byrne Paddy RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1974 1976
Colin Newsome wee geordie RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1977 1977 Manchester Branch
james forrest RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1981 Chesterfield Branch
Stuart Rumble Barney RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1977 1979 Highlands and Islands Branch
Rob Mountford RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1989 1990 test

Pages