Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort ascending City Start year End year Local REA
George Millard Man City RAF Lossiemouth 1994 1997 Medway Branch
George Millard Man City Chatham 1997 2000 Medway Branch
andy colville jock Antrim 1977 1979 Edinburgh Branch
andy colville jock Antrim 1983 1985 Edinburgh Branch
andy colville jock Nienburg 1979 1983 Edinburgh Branch
andy colville jock Chepstow 1975 1977 Edinburgh Branch
andy colville jock Hohne 1977 1977 Edinburgh Branch
Andrew Armitage Titch Tobruk 1969 1970 Wakefield Branch
graeme kennedy geordie/kenny Hameln 1980 1984 Cyprus Branch
graeme kennedy geordie/kenny Cyprus 1984 1986 Cyprus Branch
graeme kennedy geordie/kenny Hameln 1986 1990 Cyprus Branch
James Wade scouse Perham Down 1962 1964 test
James Wade scouse Longmoor 1962 1964 test
steve venyige stevo Bradford 1981 1983 Bradford Branch
david hopkins hoppy Hong Kong 1955 1957 test
James Aitkenhead Egypt 1953 1954 Glasgow Branch
Fred Boyle Fred Brunei 1979 1981 test
Mike Beech Mick Wainscott 1962 1963 Maidstone Branch
Bill Purcell Willy 1 Hong Kong 1958 1959 Eastbourne Branch
Dave Lyle Jock Waterbeach 1988 1991 Glasgow Branch
Dave Lyle Jock Hermitage 1991 1994 Glasgow Branch
George Pudney Pud Hanover 1992 1993 Andover and Winchester Branch
Adam Parsons Snips Arborfield 2003 2004 Nottingham Branch
Adam Parsons Snips JHCFS Aldergrove 2009 2012 Nottingham Branch
Scott Craig Munsterlager 1987 1988 test
John Martin Nienburg 1986 1988 Maidstone Branch
thomas barraclough taff Bicester 2012 2013 Pembroke Dock Branch
thomas barraclough taff Sandhurst 2013 2013 Pembroke Dock Branch
peter sudlow suds Osnabruck 1975 1977 Preston Branch
peter sudlow suds Cove 1974 1975 Preston Branch
ken sykes Maidstone 1969 1972 test
ken sykes Osnabruck 1972 1976 test
ken sykes Longmoor 1976 1978 test
ken sykes Waterbeach 1978 1979 test
John Phipps Phipper Barton Stacey 1968 1972 Survey (Geographic) Branch
Ben Wood London 2010 2013 Woolwich Branch
Chris Dearne Benny Africa 1975 1975
Chris Dearne Benny Belize 1976 1976
Chris Dearne Benny Cyprus 1977 1977
Ralph Hall NOBBY Sharjah 1968 1969 Walsall Branch
Keith Gillespie Gilly Longmoor 1947 1947 Nottingham Branch
Keith Gillespie Gilly Barton Stacey 1948 1948 Nottingham Branch
Keith Gillespie Gilly Palestine 1948 1948 Nottingham Branch
Keith Gillespie Gilly Egypt 1948 1948 Nottingham Branch
Keith Gillespie Gilly Tobruk 1948 1949 Nottingham Branch
John Bell Dinger Swansea 1972 1974 Blackpool Branch
Barrie Owens Brompton 1968 1968 Medway Branch
Barrie Owens Lisburn 1970 1970 Medway Branch
Barrie Owens Malta 1974 1977 Medway Branch
John Toase Toots Ripon 1958 1958 Scarborough Branch
John Toase Toots Ripon 1962 1964 Scarborough Branch
John Toase Toots Longmoor 1965 1967 Scarborough Branch
John Toase Toots Minley 1978 1992 Scarborough Branch
Raymond Washer Australia 1977 1977 Cambridge Branch
Raymond Washer Cyprus 1986 1986 Cambridge Branch
Bill Hammond Warrington 1979 1981 Manchester Branch
Daniel Warhurst Andover 1998 2003 Manchester Branch
Keith Williams Taff Fallingbostel 2001 2003 Commando
Keith Williams Taff Cyprus 2003 2006 Commando
Keith Williams Taff Rheindahlen 2006 2008 Commando

Pages