Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort ascending City Start year End year Local REA
Philip Green Phil Rheindahlen 2001 2004 Andover and Winchester Branch
David Daft Nottingham 2007 2011 Nottingham Branch
Edmund Pitman Ed Troon 1972 1973 Potteries Branch
David Patrick Dave Nienburg 1980 1994 Ripon Branch
Chris Smith Smudge Camberley - GIB Barracks 1995 1997 Ripon Branch
Ron Aston nibs Chepstow 1961 1962 Potteries Branch
George Kelly Iserlohn 1986 1988 test
Paul Duffin Duffs Bulford 2006 2008 Survey (Geographic) Branch
Gordon Selwyn Flash Maidstone 2002 2002 Glasgow Branch
Gordon Selwyn Flash Camberley - GIB Barracks 2002 2003 Glasgow Branch
Michael Boggust Micky Osnabruck 1994 1999 Southampton Branch
Michael Boggust Micky Nottingham 1999 2002 Southampton Branch
Michael Boggust Micky Chatham 2002 2004 Southampton Branch
Ron Plaxton Ripon 1968 1969 test
Paul Palmer paulyp Antrim 1992 1996 St Helens Branch
ian tristram tris London 1997 2007 test
ian tristram tris London 2007 2014 test
John Bowker Johnny B Wainscott 1995 1997 Manchester Branch
John Bowker Johnny B Wainscott 2004 2006 Manchester Branch
John Bowker Johnny B RAF Leeming 2010 2011 Manchester Branch
John Bowker Johnny B Chilwell 2011 2012 Manchester Branch
Paul Barrow Pop Osnabruck 1979 1981 South Humberside Branch
Paul Barrow Pop Antrim 1981 1983 South Humberside Branch
Paul Barrow Pop Munsterlager 1983 1986 South Humberside Branch
Paul Barrow Pop Hameln 1986 1990 South Humberside Branch
Paul Barrow Pop Munsterlager 1990 1995 South Humberside Branch
Paul Barrow Pop Hameln 1996 1999 South Humberside Branch
Mark Pemble Pemsey RAF Wattisham 1997 2013 Bristol Branch
DENIS O'GRADY SCOUSE Iserlohn 1970 1974 test
scott fletcher fletch Chivenor 1996 1998 test
sean cecil cec Long Marston 1981 1984 test
roger meek Bielefeld 1967 1970 Nottingham Branch
roger meek Hanover 1974 1977 Nottingham Branch
roger meek Dusseldorf 1984 1986 Nottingham Branch
roger meek Dortmund 1986 1988 Nottingham Branch
Harry Osborne H Berlin 1992 1994
Harry Osborne H Waterbeach 1979 1982
Dean Shattock dirtydean Chattenden 1983 1985 Taunton Branch
Bob Parker Nienburg 1964 1969 Medway Branch
tlm raby tom Osnabruck 1975 1975 test
tlm raby tom Osnabruck 1975 1975 test
Michael Gregory Christmas Island 1958 1959 test
Geoff Lester Chatham 1948 1950 test
Darren Taylor Daz Colchester 1990 1996 test
Tom Petrie Jock Iserlohn 1970 1974 Dundee Branch
Tom Petrie Jock Longmoor 1974 1977 Dundee Branch
Tom Petrie Jock Maidstone 1977 1979 Dundee Branch
Barry Leach Baz Hartlepool 1991 1996 Ripon Branch
raymond pepper pep Paderborn 1964 1971 Weymouth Branch
Euan Headridge Dundee 1995 1998
Euan Headridge RAF Coningsby 1990 1993
Euan Headridge RAF Kinloss 1988 1990
william clark nobby Germany 1990 1994 Fife Branch
Andrew Meiklejohn Andy Paderborn 2003 2007 Birkenhead Branch
Robert Parker Ginge Longmoor 1967 1971 Junior Leaders Branch
Norman Acourt Reb Africa 1969 1969 Manchester Branch
Norman Acourt Reb Gibraltar (Not Gib Barracks) 1970 1970 Manchester Branch
Norman Acourt Reb BATUS Canada 1980 1980 Manchester Branch
Norman Acourt Reb Canada 1981 1981 Manchester Branch
Norman Acourt Reb RAF Wildenrath 1980 1981 Manchester Branch

Pages