Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Stuart Pattison Jed 29 Squadron Paderborn 2005 2007 Ripon Branch
Matt Irish 8 Squadron Tidworth 2005 2008 Armoured
mark levitt lev Close Support Troop RE Warminster 2005 2007
James Gladwin Jim 22 Squadron Wimbish 2005 2007
Andy Hamilton Hammy 33 Squadron Antrim 2005 2007
Andrew Hughes Trumpet 32 Squadron Ripon 2005 2006
Andrew Hughes Trumpet 56 Squadron Minley 2005 2005
robert brown Charlie 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2005 2007 Minley Branch
Gwyn Bethell Ten, Taff 62 CRE Chilwell 2005 2006 Nottingham Branch
David Hudson Scouse Birkenhead 2005 2012 Birkenhead Branch
Wayne Tickner Wayne Tickner 26 Squadron Hohne 2005 2008
Nathan Carter 2 Squadron Hohne 2005 2006
john thomson tommo RSME Chatham 2005 2008
Robert Briggs Rob Loan Service Oman 2005 2008 Nottingham Branch
steven daniel danny, steve Warminster 2005 2007 Manchester Branch
Tim Harnett Ginge TA - 131 Indep Commando Sqn Kingsbury 2005 2008 Commando
Jason Nye Jase 4 Sqn Osnabruck 2005 2008 Minley Branch
Robert Nettleship sennelager 2005 2011
Kevin Willingham 43 Squadron Antrim 2005 2007 Bomb Disposal
James Duckworth Jim Shorncliffe 2005 2006 Bomb Disposal
chris palmer geordie 32 Squadron Ripon 2005 2008
Peter Batley 7 Squadron Osnabruck 2005 2008 Ripon Branch
Carl Harries Harry 36 Squadron Chatham 2005 2005 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Carl Harries Harry 3 Squadron Tidworth 2005 2009 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Paul Bowen Paul 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2005 2005 Minley Branch
Dave Bradley 1 Squadron Osnabruck 2005 2008 Blackpool Branch
Danny Downham Danny HQ Land Command Wilton 2005 2007 Plant Branch
Mark Westlake Westy HQ Combat Engineer School Camberley - GIB Barracks 2005 2007 Maidstone Branch
Pete Bradley Bradders 42 Squadron Hameln 2005 2009 Ripon Branch
matthew mackay matty 26 Squadron Hohne 2005 2012 Armoured
Dave Hamilton Slobs 16 Squadron Hermitage 2005 2010 Survey (Geographic) Branch
James Hilton Jimmy - Paris 26 Squadron Hohne 2005 2011 Cambridge Branch
Sid Wilson Sid 7 Squadron Osnabruck 2005 2007 Birmingham Branch
Robert Pothecary Taff 43 Squadron Antrim 2005 2009
Martin Griffin Griff RSME Chatham 2005 2010 Cambridge Branch
Roger Barrett HQ 25 Engr Regt Antrim 2005 2007
Richard Alderton Richie 51 Squadron Ripon 2005 2006
Jason Gibbs-Jones Jase 28 Engr Regt REME Workshops Hameln 2005 2008 Nottingham Branch
Jonathan Cole George 24 Squadron Chatham 2005 2007
Sam Law 36 Squadron Chatham 2005 2009
Neil Skivington Skiviey/geordie 29 Squadron Paderborn 2006 2009 Leicester Branch
Julian Evans Taff 61 Squadron Woodbridge 2006 2009 Nottingham Branch
Francesco Corrado Frankie - Mario 29 Squadron Paderborn 2006 2008 Monmouth Branch
Jon Hilton Hilly 32 Squadron Ripon 2006 2009 Hull Branch
Bryan Carcary Ginge 48 Squadron Waterbeach 2006 2007 Colchester and District Branch
derek clark Nobby 65 Squadron Hameln 2006 2011
paul hansford HQ Military Works Force Chilwell 2006 2009 Andover and Winchester Branch
Thomas Shaw Abdul 61 Squadron Woodbridge 2006 2006 Sheffield Branch
robert oldham fatbob 43 Squadron Antrim 2006 2008
Phil Williams Phil/Taff 1 Squadron Osnabruck 2006 2008
Alexandra Hiscox nee Hems... Alex or H Bowman Trials Team Blandford Forum 2006 2008
Adrian Atkinson Ady 1 Squadron Osnabruck 2006 2008 Leeds Branch
Peter Stanley Stan 6 Squadron Tidworth 2006 2008 Ripon Branch
philip bradley brads 65 Squadron Hameln 2006 2010
Tommy Eltringham Tommy TA - 71 Engineer Regiment Leuchars - see RAF Leuchars 2006 2007 Ripon Branch
Richard Lewis Dickie 34 Squadron Waterbeach 2006 2008
Billy Common 61 Squadron Woodbridge 2006 2009 Newcastle Branch
Matt Whittaker Matt 64 Squadron Hameln 2006 2006
Matt Whittaker Matt 45 Squadron Hameln 2006 2008
Mac McKone Mac 521 STRE Chilwell 2006 2011 Ripon Branch

Pages