Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Nicholas Jack 49 Squadron Wimbish 2006 2008 Reading & West Berks Branch
Matthew Samson Matty 7 Squadron Osnabruck 2006 2008 Hull Branch
Michael Broadley Broads 20 Squadron Maidstone 2006 2011 test
Andrew Johnson Johno 10 Squadron RAF Leeming 2006 2007 Ripon Branch
Damien Jones Damo 55 Squadron Minley 2006 2008 Plant Branch
Scott Harper Scotty, H , Bil... 4 Sqn Osnabruck 2006 2008 Portsmouth Branch
Andrew Biddlecombe Drew 15 Squadron Ripon 2006 2010 Colchester and District Branch
neal ward wardy 22 Squadron Wimbish 2006 2008 West Cumberland Branch
neal ward wardy 22 Squadron Wimbish 2006 2008 West Cumberland Branch
gareth donnelly gaz 73 Squadron Osnabruck 2006 2010 Hull Branch
Dave Holland Dutch 43 Squadron Antrim 2006 2008 Nottingham Branch
Christopher Bull Bully 29 Squadron Paderborn 2006 2009 Peterborough Branch
Craig Spreadborough Spreaders 48 Squadron Waterbeach 2006 2007 Swindon Branch
Neil Grace Neil 2 Squadron Hohne 2006 2008 Bournemouth Branch
Peter Garrett Pete 17 Squadron Wimbish 2006 2010 Aberdeen Branch
Tony Owen Blandford Forum 2006 2009 Maidstone Branch
Barry Paterson Baz, Grounds Ke... 77 Squadron Paderborn 2007 2012 Highlands and Islands Branch
Stuart Hewes Chatham 2007 2008 Newcastle Branch
Stuart Hewes RSME Brompton 2007 2008 Newcastle Branch
pete jones jonah 37 Squadron Paderborn 2007 2010 North Wales Branch
Justin Phillips Taff TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2007 2011 Malvern Branch
jason stokes jase Bassingbourn 2007 2009 Barnsley Branch
Kev Morris Mo Close Support Troop RE Warminster 2007 2010
Carl Bentley Benders Bovington RE Wing Bovington 2007 2009 Armoured
Paul McKnight Morph/Mac CRE (Airfields) RAF Leuchars 2007 2010 Dundee Branch
Andy Thacker Gib Barracks unspec units - use w caution Camberley - GIB Barracks 2007 2011 Minley Branch
mark yates eddie 49 Squadron Wimbish 2007 2011 test
Nicholas Amos Nick 44 Squadron Paderborn 2007 2010 test
Colin Skinner Frankie 65 Squadron Hameln 2007 2012 Leicester Branch
james lavall jimmy 22 Squadron Wimbish 2007 2012 Cambridge Branch
Christopher McLaughlan Tufty TA - 71 Engineer Regiment Elgin 2007 2020 Highlands and Islands Branch
stephen mcgowan Scouse Ministry of Defence London 2007 2009 AUS Royal Australian Engineers Assoc
String Vest Mick Woodbridge 2007 2009 Airborne
John McCartney Fester Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2007 2009 Hull Branch
Robert Allen 8 Squadron Perham Down 2007 2008 Swindon Branch
jason snow snowy 523 STRE Chilwell 2007 2010 test
Jim Moran Jim Odds and Sods Ubique 2007 2012 Wakefield Branch
Russell Hill Russ 60 Squadron Waterbeach 2007 2011 Norwich Branch
David Evans Howie HQ 21 Engr Regt Osnabruck 2007 2008 Armoured
Carl Atkinson Weazle Battlefield Engineering Wing Camberley - GIB Barracks 2007 2010 Andover and Winchester Branch
Andy Swift Swiggo/Swifty HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2007 2009 Cambridge Branch
Paul Kearey Paul 44 Squadron Paderborn 2007 2009 Cambridge Branch
Paul Goodwin TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2007 2011 Birkenhead Branch
Duncan Heward Dunk 63 Squadron Camberley - GIB Barracks 2007 2009 Andover and Winchester Branch
Paul Wilson Paul 31 Squadron Hohne 2007 2008 Derby Branch
aaron page pagey 23 Squadron Hameln 2007 2009 Commando
Luke Simpson Simo 58 Squadron Wimbish 2007 2009 Peterborough Branch
John Jones JJ 4 Sqn Osnabruck 2007 2008 Ripon Branch
Jon Washington George 14 Squadron Moenchengladbach 2007 2009 Manchester Branch
Mark Regler Regs 50 Squadron Maidstone 2007 2009 Bath and West Wilts Branch
Shaun Dean Deano 20 Squadron Maidstone 2007 2013 Manchester Branch
James Ryan Jimmy 3 Squadron Tidworth 2007 2009 Bedford Branch
darren frain Big Daz 32 Squadron Ripon 2007 2008 Sunderland Branch
Lee Bradbury 77 Squadron Paderborn 2007 2009 Middle East(Gulf)
Richie Collins Richie 3 Squadron Tidworth 2007 2011 Bournemouth Branch
Colin Thompson Geordie/Tommo 53 Squadron Waterbeach 2007 2010 Newcastle Branch
John Buckley JB 6 Squadron Perham Down 2007 2008 Andover and Winchester Branch
Chris Hencher Hench REMRO Glasgow 2007 2008 Preston Branch
steven lord 9 Squadron Woodbridge 2007 2010 Andover and Winchester Branch
Neil Stewart Stew 62 Wks Gp RE Chilwell 2007 2009 test

Pages