Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Jason Gillott Jay G 34 Squadron Waterbeach 2007 2009
Phil Roby Bielefeld 2007 2008
GORDON AGNEW aggie 3 Squadron Tidworth 2007 2007 Plant Branch
GORDON AGNEW aggie Antrim 2007 2010 Plant Branch
David Dallas Dinky Elgin 2007 2011 Highlands and Islands Branch
Chris Ratcliffe Ginge Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2007 2009
David Couzens Dave 3 Squadron Tidworth 2007 2010
Terence Parsons Polly 43 Squadron Waterbeach 2007 2012 Cambridge Branch
Matt Graves Digger HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2007 2008 Bomb Disposal
Dale Howells Howling 29 Squadron Paderborn 2007 2010 Amphibious
Richard Barclay Dog 63 Squadron Minley 2007 2010 Andover and Winchester Branch
Duncan Gordon Flash 43 Squadron Waterbeach 2007 2008 Bomb Disposal
Andy Neillings Hohne 2007 2010
Mike Owens Mike 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2007 2009 Andover and Winchester Branch
Lee Dare Dan Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2007 2009
brian powell Bri 7 Squadron Osnabruck 2007 2008 Birkenhead Branch
Paul Wardle Wobbly 32 Squadron Ripon 2007 2008 Nottingham Branch
Ian Flaherty Flax RSME Chatham 2007 2009 Northern Ireland Branch
Andy Dodson Andy 524 STRE Chilwell 2007 2009
Craig Wadeson Bertie 58 Squadron Wimbish 2007 2009 Ripon Branch
daniel chappell chappie 52 Squadron Tidworth 2007 2008 Chesterfield Branch
Brandon Wellard HQ EinC(A) Minley 2007 2009
Mark Quince SHAPE Mons Belgium 2007 2008
David Worrall 6 Squadron Tidworth 2007 2009
Paul Ollerton Olley 22 Squadron Wimbish 2007 2011
simon Tierney T 3 Squadron Tidworth 2007 2009 Doncaster Branch
Pete Coe HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2007 2009 Bomb Disposal
Rick Woodroffe Woody 32 Squadron Ripon 2007 2008 Ripon Branch
Mark Smith Smudge HQ EinC(A) Minley 2007 2008 Medway Branch
Steve Goodall MES Wks Germany Moenchengladbach 2007 2009
Laura Duckworth Ducky 48 Squadron Waterbeach 2007 2008 Edinburgh Branch
Shaun Kane Paderborn 2007 2010
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 73 Squadron Osnabruck 2007 2008 Airborne
Stuart Pattison Jed 7 Squadron Osnabruck 2007 2008 Ripon Branch
Lee Traynor CVHQ Aldershot 2007 2008
mark levitt lev Army School Mechanical Transport - DST Leconfield 2007 2009
Andy Hamilton Hammy Tidworth 2007 2011
Andrew Hughes Trumpet 6 Squadron Tidworth 2007 2008
robert brown Charlie 44 Squadron Paderborn 2007 2011 Minley Branch
Richard Maurins Lofty 34 Squadron Waterbeach 2007 2010 Cambridge Branch
Darren Sindall Daz 15 Squadron Ripon 2007 2010 Peterborough Branch
Kenny Matheson 63 Squadron Minley 2007 2011 Bomb Disposal
David Philpott Dava 26 Squadron Hohne 2007 2009 Glasgow Branch
Kevin Willingham Wimbish 2007 2013 Bomb Disposal
Aaron Rumbellow barney 61 Squadron Woodbridge 2007 2009 Airborne
jamie townsend Towny 15 Squadron Ripon 2007 2011
Jason Tranter Del 77 Squadron Paderborn 2007 2010
al hardy al Tidworth 2007 2012
Jeff Wharton John boy Waterbeach 2007 2009
David Kelly Ned 1 Squadron Osnabruck 2007 2011
Gary Jones Rhyl London 2007 2010 North Wales Branch
Olly French Frenchie 11 Squadron Antrim 2007 2008
Danny Downham Danny RSME Chatham 2007 2009 Plant Branch
Mark Westlake Westy 20 Squadron Maidstone 2007 2013 Maidstone Branch
ian easley zippy Close Support Troop RE Warminster 2007 2009 Andover and Winchester Branch
Stace Whitehead Stace 32 Squadron Ripon 2007 2008 Wakefield Branch
Sid Wilson Sid 23 Squadron Hameln 2007 2011 Birmingham Branch
Roy Harrison 'H' REMRO Glasgow 2007 2010 Paisley Branch
Laurence Carty Loz 7 Squadron Osnabruck 2007 2008 Peterborough Branch
Michael Mc Donnell Paddy TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Catford 2007 2011 Medway Branch

Pages