Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
John Perks Perksy 24 Squadron Chatham 2010 2011 Maidstone Branch
Philip Holbrow 15 Squadron Ripon 2010 2013 Newcastle Branch
Liam Gray 1 Squadron Ripon 2010 2013 Forth Valley Branch
Paul Allen Scouse HQ 32 Engineer Regt Hohne 2010 2012 test
Stephen Wood Woody TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 2010 2014 Newcastle Branch
joby crystal billy 49 Squadron Wimbish 2010 2014 test
Dean Treeby Defence Infrastructure Organisation Cyprus 2010 2012 Nottingham Branch
John Bowker Johnny B RAF Leeming 2010 2011 Manchester Branch
Matthew Samson Matty 25 Squadron Antrim 2010 2014 Hull Branch
Gareth Libbey HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2010 2012 Central London Branch
Karl Foster Foz 23 Squadron Hameln 2010 2012 Crawley
Dean Carpenter Chippy 26 Squadron Perham Down 2010 2014 Andover and Winchester Branch
Nick Stoddart 49 Squadron Wimbish 2010 2014 Cambridge Branch
Scott Harper Scotty, H , Bil... 61 Squadron Woodbridge 2010 2012 Portsmouth Branch
Ian Storey Stoz RSME Chatham 2010 2011 Newcastle Branch
Ben Heywood 73 Squadron Ripon 2010 2015 Ripon Branch
James Bullock Jimmy RE Trials & Development Unit (RETDU) Bovington 2010 2014 Weymouth Branch
mark kelly-vernon Kellogs Aldershot 2010 2012 West London Branch
Gregory Allen Greg Allen 44 Squadron Paderborn 2010 2013 Weymouth Branch
David Morgan 522 STRE Chilwell 2010 2012 Nottingham Branch
Robert Cooper-Tomkins Tara 63 Squadron Minley 2010 2013 Monmouth Branch
Dave Holland Dutch HQ 170 (Infra Sp) Engr Gp Chilwell 2010 2012 Nottingham Branch
Steve Holehouse 36 Squadron Chatham 2010 2012 Chester Branch
David Woodliff Wooody Defence EOD School Chattenden 2010 2012 Whitby Branch
Simon Broadway Si 66 Wks Gp RE Chilwell 2010 2011 Brighton Branch
Tristan Barnett Barney HQ 22 Engr Regt Perham Down 2010 2012 Bristol Branch
Francesco Corrado Frankie - Mario 29 Squadron Paderborn 2010 2013 Monmouth Branch
Neil Foster Foz, Robofoz 6 Squadron Tidworth 2010 2011 Cardiff Branch
Iain Mackinnon Wilf HQ 32 Engineer Regt Hohne 2010 2012 Forth Valley Branch
robert oldham fatbob 2 Squadron Hohne 2010 2011
Phil Williams Phil/Taff 73 Squadron Ripon 2010 2011
Wesley Meredith 36 Squadron Chatham 2010 2012 Brighton Branch
Andy Moses Remi TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2010 2015
Jim Taylor 15 Squadron Ripon 2010 2011
Matt Whittaker Matt 62 Wks Gp RE Chilwell 2010 2011
Paul Whibley Whibs 65 Squadron Hameln 2010 2011 Leicester Branch
Anthony Hooper Ash 528 STRE Chilwell 2010 2010 Bristol Branch
Robert McShane Rob 50 Squadron Maidstone 2010 2011
Dave Leonard mad dog RAF Marham 2010 2013 Norwich Branch
Mark Wilkinson Wilky 65 Squadron Hameln 2010 2012
Richard Barclay Dog 30 Squadron Ludgershall 2010 2012 Andover and Winchester Branch
Andy Neillings 528 STRE Chilwell 2010 2011
Peter Boyle Pete Chivenor 2010 2014 Commando
brian powell Bri Hameln 2010 2012 Birkenhead Branch
Craig Lawson Edd RAF Leeming 2010 2011
Ian Flaherty Flax 32 Squadron JHCFS Aldergrove 2010 2011 Northern Ireland Branch
Mark Quince TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2010 2020
Nigel Rudsdale Dins Paderborn 2010 2013
Adam Voller Rudi Loan Service Oman 2010 2012 Colchester and District Branch
Rick Woodroffe Woody 7 Squadron Ripon 2010 2011 Ripon Branch
Mark Smith Smudge Gib Barracks unspec units - use w caution Minley 2010 2011 Medway Branch
David Gibson Gibbo HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2010 2011 Cambridge Branch
Laura Duckworth Ducky 26 Squadron Hohne 2010 2011 Edinburgh Branch
Mark Ryalls 29 EOD and Search Group Aldershot 2010 2011 Minley Branch
Shaun Kane Shorncliffe 2010 2012
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES British Army Training Liason Staff Kenya Kenya 2010 2011 Airborne
Lee Traynor 52 Squadron Tidworth 2010 2011
lee mackie 26 Squadron Hohne 2010 2015 Edinburgh Branch
Ben McGauley Ben Paderborn 2010 2013
Paul Duggan Duggy Chilwell 2010 2012

Pages