Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron Citysort descending Start year End year Local REA
Charlie Mortlock Germany 1992 1994 test
Paul Andrews Beechams Germany 1997 1996 test
Dougie Evans Evo Germany 1979 1982 Leicester Branch
Hugh Cave Germany 1955 1956 test
John Muat Germany 1957 1959 test
Neil Neil Germany 1965 1968 Peterborough Branch
Peter Makepeace Slim Germany 1965 1974 test
ina sanders World War 2 Germany 1977 1980 test
Chris Watson Germany 1988 1989 Minley Branch
jon callister jon Germany 1964 1967 test
Martyn Green Germany 1980 1984 Hull Branch
Cedric PULCIAN Pulse World War 2 Germany 1994 1996 test
Stephen Carter Steve Germany 1979 1980 South Humberside Branch
Terence Wright terry Germany 1965 1967 Stafford Branch
David Burn Germany 1973 1978 Norwich Branch
Sarah Barmby Germany 1985 1991 test
George Kennedy Jock Germany 1975 1979 Chepstow Branch
timothy whittingham taffy Germany 1983 1986 Newport and Cwmbran Branch
sidney evans neebs Germany 1974 1976 Commando
stewart mcneill spike World War 2 Germany 1991 1998 Norwich Branch
John Wright Germany 1998 2024 Swindon Branch
Len Sellwood Germany 1962 1967 test
william duncan marshall Germany 1970 1972 Forth Valley Branch
james wilson Tug Germany 1980 1987 Wakefield Branch
Peter Pressley Germany 1975 1979 Truro Branch
Michael Mabbott Mabs Germany 1993 1998 Norwich Branch
Hendry McCann Harry Germany 1986 1987 Edinburgh Branch
John Haywood Johnho Germany 1982 1987 Maidstone Branch
Brent Kay World War 2 Germany 1972 1984 Manchester Branch
Brent Kay Germany 1972 1984 Manchester Branch
Christopher Barrett Germany 1978 1982 test
wayne page Germany 1990 1998 Cambridge Branch
walter williamson wally Germany 1945 1947 Cyprus Branch
walter williamson wally Germany 1945 1947 Cyprus Branch
Darren morgan Daz Germany 2008 2003 Cardiff Branch
william clark nobby Germany 1990 1994 Fife Branch
Norman Acourt Reb Germany 1985 1985 Manchester Branch
Neil Lossock snake Germany 1987 1988 Malvern Branch
Ronald Trim Trimmy World War 2 World War 2 1939 1946 Truro Branch
Reg DUNNAGE World War 2 1943 1945
James Connell World War 2 World War 2 1943 1948 Aberdeen Branch
hyden brine taffy World War 2 World War 2 1943 1945 test
HUGH WRIGHT World War 2 World War 2 1941 1944 test
alfred CAMP World War 2 World War 2 1940 1945 test
Andrew Pearce Andy HQ 8 Force Engr Bde Upavon 2013 2015
William Matthews Will HQ 8 Force Engr Bde Upavon 2012 2014 Andover and Winchester Branch
Patrick McKEOWN Pat Upavon 1970 1972 Bridgwater Branch
Iain Davis Southend-on-sea 1995 1997 Weymouth Branch
Malcolm Crutchley Ted 38 Squadron RAF Gatow 1987 1989 Wolverhampton Branch
John Gover Taff G 38 Squadron RAF Gatow 1987 1990 Minley Branch
Andy Page Taff/Padger 38 Squadron RAF Gatow 1989 1991 test
Carl Fewsdale Fews 38 Squadron RAF Gatow 1989 1991 Medway Branch
Kevin King Kev RAF Gatow 1987 1989 Bedford Branch
Kevin King Kev 38 Squadron RAF Gatow 1987 1989 Bedford Branch
Tony Butterworth Tony Butterwort... Officer Training Corps Exeter 1990 1992 test
paul hollinson ginge Officer Training Corps Exeter 1990 1998 Bomb Disposal
Faz Farrell Faz AWOL AWOL 2004 2013 Chepstow Branch
Sally Jecmen Sal AWOL AWOL 2017 2017 test
Mark Chapman Chappers Tobruk 1969 1969 West London Branch
Andrew Armitage Titch 51 Squadron Tobruk 1969 1970 Wakefield Branch

Pages