Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Phil Robinson Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2006 2009
Richard Willcocks Ritchie 10 Squadron RAF Leeming 2006 2011
Brian Barkworth Barky AUS School of Military Engineering Moorebank 2006 2009
Joanna Houghton Jo 13 Squadron Hermitage 2006 2007
Dave Pope 4 Sqn Osnabruck 2006 2008 Commando
Richard Oldcorn Olly 38 Squadron Tidworth 2006 2007
Nigel Rudsdale Dins 25 Squadron Ripon 2006 2008
Rob Williamson Rob/Willy 4 Sqn Osnabruck 2006 2008
Mark Ryalls Communications Training Wing Camberley - GIB Barracks 2006 2008 Minley Branch
Marc Davies Marc 39 Squadron Hohne 2006 2009 Tunbridge Wells Branch
Lee Welch Welchy 63 Squadron Minley 2006 2009 Birmingham Branch
Danny Wright TA - Jersey Field Squadron RE Militia Jersey 2006 2013
Ian Elliot Mutly 521 STRE Chilwell 2006 2008 Nottingham Branch
Adam Voller Rudi 58 Squadron Wimbish 2006 2008 Colchester and District Branch
David Gibson Gibbo Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2006 2008 Cambridge Branch
Steve Goodall Loan Service Sierra Leone 2006 2007
Spencer McComb 29 EOD and Search Group Aldershot 2006 2007
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 2 Squadron Hohne 2006 2007 Airborne
John Hart John 7 Squadron Osnabruck 2006 2008
Peter Barratt Spud HQ British Forces Falkland Islands Falklands 2006 2008
Philip Jowett Phil Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2006 2011
Andrew Pearce Andy Defence Storage and Distribution Centre Bicester 2006 2008
Paul Duggan Duggy 73 Squadron Osnabruck 2006 2008
Andrew Hughes Trumpet RSME Chatham 2006 2007
Richard Maurins Lofty 33 Squadron Antrim 2006 2007 Cambridge Branch
Martin Foster Foz 17 Squadron Wimbish 2006 2008
John Dargavel JD HQ 32 Engineer Regt Hohne 2006 2008
Nathan Carter HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2006 2009
Kenny Matheson Loan Service Sierra Leone 2006 2007 Bomb Disposal
David Philpott Dava 31 Squadron Hohne 2006 2007 Glasgow Branch
Jamie Hall Nobby 73 Squadron Osnabruck 2006 2008 Armoured
Stephen Porteous Spike 45 Squadron Hameln 2006 2008 Paisley Branch
Adam Newsome Adz Army Apprentices School Harrogate 2006 2008 Bomb Disposal
stephen emm Battlefield Engineering Wing Camberley - GIB Barracks 2006 2006
stephen emm 62 Squadron Cyprus 2006 2008
David Lowe Ginge RSME Chatham 2006 2008 Central London Branch
Jason Tranter Del 44 Squadron Paderborn 2006 2007
Paul McEldon Geordie RSME Chatham 2006 2009
Neil Hamilton H Odds and Sods Ubique 2006 2008 Chepstow Branch
David Kelly Ned 4 Sqn Osnabruck 2006 2007
Tim Gibbs Gibbo 6 Squadron Tidworth 2006 2009 Andover and Winchester Branch
Paul Bowen Paul 58 Squadron Wimbish 2006 2009 Minley Branch
Mark Hayden Taff TA - Royal Monmouthshire RE Militia Monmouth 2006 2012 Newport and Cwmbran Branch
John Bowker JohnnyB 521 STRE Chilwell 2006 2008
Daniel Kelly Danny CRE (WKS) FI Falklands 2006 2008
Ian Hobbs Hobbsy Chilwell 2006 2015 Medway Branch
Phillip Carter Taff 38 Squadron Tidworth 2006 2009 Maidstone Branch
Chris Yates Yatesy 63 Squadron Camberley - GIB Barracks 2006 2008
Eamon Sheridan Shep 48 Squadron Waterbeach 2006 2009 Glasgow Branch
Andrew Pitt Pitty AUS School of Military Engineering Moorebank 2006 2007 AUS Royal Australian Engineers Assoc
scott timmons Scotty 38 Squadron Tidworth 2006 2009 Dundee Branch
James Hilton Jimmy - Paris RSME Brompton 2006 2006 Cambridge Branch
stephen smith smudge 65 Squadron Hameln 2006 2011 Cambridge Branch
Gaz Hannon scouse Belfast 2006 2008 Highlands and Islands Branch
Lorna Hnat 36 Squadron Chatham 2006 2010 Maidstone Branch
Stuart Mendelson Stu 10 Squadron RAF Leeming 2006 2010
Owen Morgan Blodders 12 Squadron Woodbridge 2006 2008 Cyprus Branch
Richard Alderton Richie Mech Training Wing Chatham 2006 2009
Jonathan BENNETT Benny 521 STRE Chilwell 2006 2008 Nottingham Branch
Nicholas Horrill Nick or H 30 Squadron Ludgershall 2006 2010 Swindon Branch

Pages