Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Anthony Gillespie Dizzy 36 Squadron Chatham 2005 2008 Dover Branch
Colin Black Col 25 Squadron Ripon 2005 2008 Ripon Branch
Matt Whittaker Matt 45 Squadron Hameln 2006 2008
Christopher Biles Chris-Crash-Bub... 45 Squadron Hameln 2005 2008 Newcastle Branch
Phil Roby Bielefeld 2007 2008
Garry Farquhar So many cant na... Close Support Troop RE Warminster 2006 2008 Fife Branch
Anthony Hooper Ash HQ Military Works Force Chilwell 2006 2008 Bristol Branch
Matt Graves Digger HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2007 2008 Bomb Disposal
Dave Leonard mad dog HQ Military Works Force Chilwell 2006 2008 Norwich Branch
Mark Crawford Geordie Army Careers Information Office Careers Office 2005 2008 Armoured
Wayne Rowlands Wembley 45 Squadron Hameln 2005 2008
Duncan Gordon Flash 43 Squadron Waterbeach 2007 2008 Bomb Disposal
Daniel Fletcher Fletch 4 Sqn Osnabruck 2005 2008
Jason Bolton Bernie TA - 221Sqn and 579 Sqn EOD Rochester 2005 2008
Christian Brown Charlie 5 Squadron Tidworth 2005 2008 Whitby Branch
brian powell Bri 7 Squadron Osnabruck 2007 2008 Birkenhead Branch
John Thompson Tommo School of Military Survey Hermitage 2006 2008 St Helens Branch
Paul Wardle Wobbly 32 Squadron Ripon 2007 2008 Nottingham Branch
Danny Wroe Danny 61 Squadron Woodbridge 2006 2008
james spink jay 23 Squadron Hameln 2005 2008 Isle of Wight Branch
Craig Lawson Edd 64 Squadron Hameln 2006 2008
daniel chappell chappie 52 Squadron Tidworth 2007 2008 Chesterfield Branch
Dave Pope 4 Sqn Osnabruck 2006 2008 Commando
Mark Quince SHAPE Mons Belgium 2007 2008
Nigel Rudsdale Dins 25 Squadron Ripon 2006 2008
Rob Williamson Rob/Willy 4 Sqn Osnabruck 2006 2008
Mark Ryalls Communications Training Wing Camberley - GIB Barracks 2006 2008 Minley Branch
Allister Roberts Robbo 22 Squadron Wimbish 2005 2008
Barry Wolstenholme Buzz 60 Squadron Waterbeach 2005 2008
Robert Ayres Bob 507 STRE (Railways)(V) Chilwell 2001 2008 Swindon Branch
Tony Howell Basher, Worzel 516 STRE Chilwell 2005 2008
Steve Wright York 2003 2008
Ian Elliot Mutly 521 STRE Chilwell 2006 2008 Nottingham Branch
Adam Voller Rudi 58 Squadron Wimbish 2006 2008 Colchester and District Branch
Rick Woodroffe Woody 32 Squadron Ripon 2007 2008 Ripon Branch
Mark Smith Smudge HQ EinC(A) Minley 2007 2008 Medway Branch
Eddie Morrison Eddie 23 Squadron Hameln 2004 2008
David Gibson Gibbo Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2006 2008 Cambridge Branch
Laura Duckworth Ducky 48 Squadron Waterbeach 2007 2008 Edinburgh Branch
Andrew Witts Andy 33 Squadron Antrim 2005 2008
Keith Wells Kat 49 Squadron Wimbish 2004 2008 Bomb Disposal
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 73 Squadron Osnabruck 2007 2008 Airborne
John Hart John 7 Squadron Osnabruck 2006 2008
Peter Barratt Spud HQ British Forces Falkland Islands Falklands 2006 2008
chris ballinger chris Nottingham 2005 2008 Cambridge Branch
Stuart Pattison Jed 7 Squadron Osnabruck 2007 2008 Ripon Branch
Lee Traynor 31 Squadron Hohne 2004 2008
Lee Traynor CVHQ Aldershot 2007 2008
Matt Irish 8 Squadron Tidworth 2005 2008 Armoured
Michael Orr 517 STRE Chilwell 2003 2008 Preston Branch
Andrew Pearce Andy Defence Storage and Distribution Centre Bicester 2006 2008
Paul Duggan Duggy 73 Squadron Osnabruck 2006 2008
Andrew Hughes Trumpet 6 Squadron Tidworth 2007 2008
Tim Hutton Tim Gib Barracks unspec units - use w caution Camberley - GIB Barracks 2004 2008 New Forest Branch
Richard Costen Alfie 516 STRE Chilwell 2002 2008
Wayne Tickner Wayne Tickner 26 Squadron Hohne 2005 2008
Eric Bennett Scouse 21 Squadron Wimbish 2002 2008 Cambridge Branch
Martin Foster Foz 17 Squadron Wimbish 2006 2008
John Dargavel JD HQ 32 Engineer Regt Hohne 2006 2008
john thomson tommo RSME Chatham 2005 2008

Pages