Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Brendan Appleyard Pc 4 Sqn Osnabruck 2003 2006 Ripon Branch
Brendan Appleyard Pc 4 Sqn Osnabruck 2003 2006 Ripon Branch
Martin Taylor Ginge 24 Squadron Chatham 2003 2004 Ripon Branch
Mark Hannigan H 43 Squadron Antrim 2003 2005 Bomb Disposal
Andrij Jejna RSME Chatham 2003 2005 Medway Branch
Richard Lewis Dickie 53 Squadron Waterbeach 2003 2006 Plant Branch
Lenny Lennox Lenny 25 Squadron Ripon 2003 2007 Ripon Branch
Jon Dolman The lung, Cave,... 36 Squadron Chatham 2003 2005 Newton Abbot Branch
Steven brunton Ginge CRE (Airfields) RAF Leeming 2003 2006 Edinburgh Branch
David Johnston Johno 43 Squadron Antrim 2003 2005 test
Derek Roy Del 43 Squadron Antrim 2003 2005 Dundee Branch
James Blackwell Jimmy 29 Squadron Paderborn 2003 2008 Stafford Branch
Mark Cade Aldershot Military Power Station (AMPS) Aldershot 2003 2006 Maidstone Branch
Lee Smith Lee Smith Loan Service Sierra Leone 2004 2005 test
Richard Barclay Dog 16 Squadron Hermitage 2004 2007 Chester Branch
Michael Geary Mick 2 Squadron Hohne 2004 2005 test
steven smart steve 48 Squadron Waterbeach 2004 2010 Highlands and Islands Branch
Richard Barton Dickie Ponderosa Chattenden 2004 2009 Northern Ireland Branch
Sean Good Goody Close Support Troop RE Warminster 2004 2006 Bristol Branch
Chris Seymour Osnabruck 2004 2006 Cambridge Branch
Charlie Mortlock HQ 38 Engineer Regt Ripon 2004 2005 test
graeme elstob Army Training Regiment Lichfield 2004 2008 Ripon Branch
john gardner 32 Squadron Ripon 2004 2006 Armoured
Alan Birchmore Al 6 Squadron Tidworth 2004 2006 Andover and Winchester Branch
Ed Wadleigh CT, Wadders 34 Squadron Waterbeach 2004 2007 Cambridge Branch
Nick Chadwick Chadders 3 Squadron Tidworth 2004 2008 Cardiff Branch
Gordon wood Woody HQ 8 Force Engr Bde Wilton 2004 2008 Minley Branch
Gordon wood Woody HQ 8 Force Engr Bde Wilton 2004 2008 Minley Branch
mark kelly-vernon KV......Kellogs... 30 Squadron Tidworth 2004 2007 West London Branch
Carl Schulz Schultzy 65 Squadron Hameln 2004 2005 Medway Branch
Carl Schulz Schultzy 28 Engr Regt REME Workshops Hameln 2004 2006 Medway Branch
Jason Johnston Black Johno 23 Squadron Hameln 2004 2011 Cardiff Branch
Simon Nelson Sid 524 STRE Chilwell 2004 2005 test
STEFFAN Wright Steff 48 Squadron Waterbeach 2004 2006 Bomb Disposal
STEFFAN Wright Steff Battlefield Engineering Wing Camberley - GIB Barracks 2004 2006 Bomb Disposal
James Andrew Simmons Simo 25 Squadron Ripon 2004 2008 Sunderland Branch
Mark Collins Marcus 29 EOD and Search Group Aldershot 2004 2006 Medway Branch
Mark Burge Max 77 Squadron Paderborn 2004 2007 Birkenhead Branch
Samantha Merrell Sam 3 Squadron Tidworth 2004 2006 test
james south westy 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2004 2005 Lichfield and Tamworth Branch
Mark Morgan 13 Squadron Hermitage 2004 2006 Norwich Branch
Allan Haley Bundy 50 Squadron Maidstone 2004 2008 Wakefield Branch
John Nattress Natts TA - 71 Engineer Regiment Leuchars - see RAF Leuchars 2004 2008 Edinburgh Branch
Paul Dougherty Doc 6 Squadron Perham Down 2004 2007 test
Chris Butler Spazz 3 Squadron Perham Down 2004 2004 Chesterfield Branch
Paul Farrar Mo Warminster 2004 2005 test
Dirk McBain 33 Squadron Antrim 2004 2005 Aberdeen Branch
Mark Stevens Giggsy ETAT (Engineer Training and Advisory Team) sennelager 2004 2005 Southampton Branch
Colin Willows Col 50 Squadron Maidstone 2004 2006 Maidstone Branch
Craig Collins Scruff 6 Squadron Tidworth 2004 2006 Weymouth Branch
Kevin Cross 8 Squadron Tidworth 2004 2007 Southampton Branch
Ian Hobbs hobbsy 528 STRE Chilwell 2004 2006 Medway Branch
Mick Shores Mick 2 Squadron Hohne 2004 2006 Doncaster Branch
Martin Taylor Ginge 11 Squadron Ripon 2004 2008 Ripon Branch
Peter Riches HQ LANDCENT Heidelberg 2004 2005 Minley Branch
Paul Farrell Faz Permanent Staff Sennybridge Training Area 2004 2013 Chepstow Branch
Dave Brown Dave Engineer Branch HQ Scotland (Army) Edinburgh 2004 2006 Peterborough Branch
Andy Moses Remi York 2004 2010
Francis Ayres Taff HQ 12 Engr Bde Waterbeach 2004 2006 Doncaster Branch
Robert Wright Bob TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2004 2007 Cambridge Branch

Pages