Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
robert oldham fatbob 43 Squadron Antrim 2006 2008
Phil Williams Phil/Taff 1 Squadron Osnabruck 2006 2008
Alexandra Hiscox nee Hems... Alex or H Bowman Trials Team Blandford Forum 2006 2008
Adrian Atkinson Ady 1 Squadron Osnabruck 2006 2008 Leeds Branch
Peter Stanley Stan 6 Squadron Tidworth 2006 2008 Ripon Branch
philip bradley brads 65 Squadron Hameln 2006 2010
Tommy Eltringham Tommy TA - 71 Engineer Regiment Leuchars - see RAF Leuchars 2006 2007 Ripon Branch
Richard Lewis Dickie 34 Squadron Waterbeach 2006 2008
Billy Common 61 Squadron Woodbridge 2006 2009 Newcastle Branch
Matt Whittaker Matt 64 Squadron Hameln 2006 2006
Matt Whittaker Matt 45 Squadron Hameln 2006 2008
Mac McKone Mac 521 STRE Chilwell 2006 2011 Ripon Branch
Paul Whibley Whibs 23 Squadron Hameln 2006 2010 Leicester Branch
Garry Farquhar So many cant na... Close Support Troop RE Warminster 2006 2008 Fife Branch
Anthony Hooper Ash HQ Military Works Force Chilwell 2006 2008 Bristol Branch
Kev Garriock Kev 521 STRE Chilwell 2006 2009
Dave Leonard mad dog HQ Military Works Force Chilwell 2006 2008 Norwich Branch
Andy Asby HQ 22 Engr Regt Tidworth 2006 2006 Cambridge Branch
Barry Ironton Baz TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Catford 2006 2009 Cardiff Branch
Peter Boyle Pete 9 Squadron Aldershot 2006 2006 Commando
Peter Boyle Pete 9 Squadron Woodbridge 2006 2009 Commando
Tom Gammon 53 Squadron Waterbeach 2006 2011
matthew elsey daggers 65 Squadron Hameln 2006 2012 Andover and Winchester Branch
John Thompson Tommo School of Military Survey Hermitage 2006 2008 St Helens Branch
Glen McAllister Madderz 3 Squadron Tidworth 2006 2009 Edinburgh Branch
Mick Knowles Mick 10 Squadron RAF Leeming 2006 2011 Hull Branch
Ian Crockett Crocs TA - 131 Indep Commando Sqn Kingsbury 2006 2009
Danny Wroe Danny 61 Squadron Woodbridge 2006 2008
Peter Simmonds Tiny Hermitage 2006 2009 Reading & West Berks Branch
Craig Lawson Edd 64 Squadron Hameln 2006 2008
Phil Robinson Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2006 2009
Richard Willcocks Ritchie 10 Squadron RAF Leeming 2006 2011
Brian Barkworth Barky AUS School of Military Engineering Moorebank 2006 2009
Joanna Houghton Jo 13 Squadron Hermitage 2006 2007
Dave Pope 4 Sqn Osnabruck 2006 2008 Commando
Richard Oldcorn Olly 38 Squadron Tidworth 2006 2007
Nigel Rudsdale Dins 25 Squadron Ripon 2006 2008
Rob Williamson Rob/Willy 4 Sqn Osnabruck 2006 2008
Mark Ryalls Communications Training Wing Camberley - GIB Barracks 2006 2008 Minley Branch
Marc Davies Marc 39 Squadron Hohne 2006 2009 Tunbridge Wells Branch
Lee Welch Welchy 63 Squadron Minley 2006 2009 Birmingham Branch
Danny Wright TA - Jersey Field Squadron RE Militia Jersey 2006 2013
Ian Elliot Mutly 521 STRE Chilwell 2006 2008 Nottingham Branch
Adam Voller Rudi 58 Squadron Wimbish 2006 2008 Colchester and District Branch
David Gibson Gibbo Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2006 2008 Cambridge Branch
Steve Goodall Loan Service Sierra Leone 2006 2007
Spencer McComb 29 EOD and Search Group Aldershot 2006 2007
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 2 Squadron Hohne 2006 2007 Airborne
John Hart John 7 Squadron Osnabruck 2006 2008
Peter Barratt Spud HQ British Forces Falkland Islands Falklands 2006 2008
Philip Jowett Phil Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2006 2011
Andrew Pearce Andy Defence Storage and Distribution Centre Bicester 2006 2008
Paul Duggan Duggy 73 Squadron Osnabruck 2006 2008
Andrew Hughes Trumpet RSME Chatham 2006 2007
Richard Maurins Lofty 33 Squadron Antrim 2006 2007 Cambridge Branch
Martin Foster Foz 17 Squadron Wimbish 2006 2008
John Dargavel JD HQ 32 Engineer Regt Hohne 2006 2008
Nathan Carter HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2006 2009
Kenny Matheson Loan Service Sierra Leone 2006 2007 Bomb Disposal
David Philpott Dava 31 Squadron Hohne 2006 2007 Glasgow Branch

Pages