Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Richard Barclay Dog 63 Squadron Minley 2007 2010 Andover and Winchester Branch
Andy Neillings Hohne 2007 2010
Jason Bolton Bernie 7 Squadron Ripon 2008 2010
Peter Boyle Pete BATUS Permanent Staff BATUS Canada 2009 2010 Commando
brian powell Bri 7 Squadron Ripon 2008 2010 Birkenhead Branch
Paul Moore Ginge TA - 72 Engineer Regt (Volunteers) Newcastle 2009 2010 Airborne
Ian Flaherty Flax 32 Squadron Antrim 2009 2010 Northern Ireland Branch
Craig Lawson Edd Engineer Branch HQ NORTHAG Rheindahlen 2008 2010
Joanna Houghton Jo TA - 72 Engineer Regt (Volunteers) Newcastle 2009 2010
Dave Pope 4 Sqn Ripon 2008 2010 Commando
Mark Quince 528 STRE Chilwell 2008 2010
Nigel Rudsdale Dins Bovington 2008 2010
Rob Williamson Rob/Willy TA - 591 Indep Fd Sqn Bangor 2008 2010
simon Tierney T Defence EOD School Chattenden 2009 2010 Doncaster Branch
richard bardsley dic Cyprus 1992 2010 Medway Branch
Adam Voller Rudi Counter Terrorism Search Wing Chattenden 2008 2010 Colchester and District Branch
Rick Woodroffe Woody 32 Squadron Antrim 2008 2010 Ripon Branch
Mark Smith Smudge 55 Squadron Minley 2008 2010 Medway Branch
Laura Duckworth Ducky 31 Squadron Hohne 2009 2010 Edinburgh Branch
Shaun Kane Paderborn 2007 2010
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES 43 Squadron Antrim 2008 2010 Airborne
Lee Traynor 28 Squadron Bassingbourn 2008 2010
Matt Irish Bovington RE Wing Bovington 2008 2010 Armoured
Paul Duggan Duggy RSME Chatham 2008 2010
Richard Maurins Lofty 34 Squadron Waterbeach 2007 2010 Cambridge Branch
james blackwell jimmy 17 Squadron Wimbish 2008 2010
John Dargavel JD HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2008 2010
Robert Briggs Rob Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 2008 2010 Nottingham Branch
steven daniel danny, steve 26 Squadron Hohne 2008 2010 Manchester Branch
Darren Sindall Daz 15 Squadron Ripon 2007 2010 Peterborough Branch
Jason Nye Jase Battlefield Engineering Wing Camberley - GIB Barracks 2008 2010 Minley Branch
Jaimie Midgley Midge 10 Squadron RAF Leeming 2004 2010 Doncaster Branch
pascal kone pascalino 59 Squadron Thailand 2002 2010
Adam Godsall Godderz TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 2008 2010 Nottingham Branch
David Lowe Ginge CRE (Airfields) RAF Brize Norton 2008 2010 Central London Branch
Peter Batley Catterick 2008 2010 Ripon Branch
Jason Tranter Del 77 Squadron Paderborn 2007 2010
Neil Hamilton H Chivenor 2008 2010 Chepstow Branch
Gary Jones Rhyl London 2007 2010 North Wales Branch
Ian De Bruyn Australia 1984 2010 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Dave Hamilton Slobs 16 Squadron Hermitage 2005 2010 Survey (Geographic) Branch
Roy Harrison 'H' REMRO Glasgow 2007 2010 Paisley Branch
Lorna Hnat 36 Squadron Chatham 2006 2010 Maidstone Branch
Martin Griffin Griff RSME Chatham 2005 2010 Cambridge Branch
Stuart Mendelson Stu 10 Squadron RAF Leeming 2006 2010
Owen Morgan Blodders Defence Logistics Organisation (DLO) Bristol 2008 2010 Cyprus Branch
Lee Melia Tank 65 Squadron Hameln 2004 2010 Hull Branch
Roger Barrett HQ 33 Engr Regt EOD Wimbish 2008 2010
Richard Alderton Richie 24 Squadron Chatham 2009 2010
Jason Gibbs-Jones Jase 62 Squadron Cyprus 2008 2010 Nottingham Branch
Kevin Clatworthy-Lewi... CL TA - Royal Monmouthshire RE Militia Monmouth 2001 2011 Swansea Branch
Neil Foster Foz, Robofoz 6 Squadron Tidworth 2010 2011 Cardiff Branch
derek clark Nobby 65 Squadron Hameln 2006 2011
Trevor Askey Arthur 48 Squadron Waterbeach 2007 2011 Cambridge Branch
paul hansford 52 Squadron Tidworth 2009 2011 Andover and Winchester Branch
robert oldham fatbob 2 Squadron Hohne 2010 2011
Phil Williams Phil/Taff 73 Squadron Ripon 2010 2011
Paul Marshall Geordie Waterbeach 2007 2011 Cambridge Branch
vinny eaglestone vinny 65 Squadron Hameln 2009 2011
Bruce Campbell Bovington RE Wing Bovington 2007 2011 Armoured

Pages