Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Russell Hill Russ 60 Squadron Waterbeach 2007 2011 Norwich Branch
David Evans Howie 44 Squadron Paderborn 2009 2011 Armoured
Paul Kearey Paul HQ 3 Div PCCU RE Bulford 2009 2011 Cambridge Branch
Paul Goodwin TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2007 2011 Birkenhead Branch
Matthew Jackson Jacko 10 Squadron RAF Leeming 2010 2011 Middle East(Gulf)
John Jones JJ 4 Sqn Ripon 2008 2011 Ripon Branch
Jon Washington George 16 Squadron Hermitage 2009 2011 Manchester Branch
Mark Regler Regs 519 STRE Chilwell 2009 2011 Bath and West Wilts Branch
Alan Iles Al 28 Squadron Bassingbourn 2010 2011 Swindon Branch
Ian Rutherford Billy 24 Squadron Chatham 2009 2011 Andover and Winchester Branch
adam ranner ads 15 Squadron Ripon 2005 2011 West Cumberland Branch
Lee Taylor Taff 5 Squadron Tidworth 2008 2011 test
Lee Taylor Taff 4 Sqn Ripon 2011 2011 test
Mark Harrison Army Careers Information Office Careers Office 2006 2011 Leicester Branch
Derek Robertson Robbo CRE (Airfields) RAF Odiham 2010 2011 Dundee Branch
Richie Collins Richie 3 Squadron Tidworth 2007 2011 Bournemouth Branch
Colin Thompson Geordie/Tommo 10 Squadron RAF Leeming 2010 2011 Newcastle Branch
gareth porter Potsy 2 Squadron Hohne 2008 2011 Cyprus Branch
gareth porter Potsy 20 Squadron Maidstone 2011 2011 Cyprus Branch
John Buckley JB 63 Squadron Camberley - GIB Barracks 2008 2011 Andover and Winchester Branch
Chris Hencher Hench Preston 2008 2011 Preston Branch
Danny Smith Smit/smudge 64 Squadron Hameln 2005 2011 Peckham Branch
Gerallt Williams Gyros 2 Squadron Hohne 2009 2011
Steve Handscomb Ginge (that was... HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 2009 2011
James Atkin Jay 15 Squadron Ripon 2009 2011 Ripon Branch
Lee Jones Junior / Taff 15 Squadron Ripon 2009 2011 North Wales Branch
Chris Mullock 38 Squadron Tidworth 2009 2011 test
keith goddard 3 Squadron Tidworth 2008 2011 Peterborough Branch
carl sykes eric 4 Sqn Ripon 2010 2011 test
Bryan Rouxel Roxy 517 STRE Chilwell 2007 2011 Manchester Branch
Michael Bamsey Taff 28 Squadron Bassingbourn 2009 2011 Armoured
Stephen Gordon-Candy GC 516 STRE Chilwell 2009 2011 Ripon Branch
Paul Green Greeny 17 Squadron Wimbish 2007 2011 Bomb Disposal
Thomas Jones Jonesy 5 Squadron Tidworth 2008 2011 test
Ray Gargan Ray Wimbish 2005 2011 Bomb Disposal
DAVE Roach TA - 71 Engineer Regiment Edinburgh 1990 2011 Edinburgh Branch
andrew whyte 7 Squadron Ripon 2010 2011 Bournemouth Branch
Jean-Pierre Dibsy Dibs 24 Squadron Chatham 2010 2011 Central London Branch
Roger Crook Ginge Plymouth 2006 2011 Newton Abbot Branch
Michael Mc Donnell Paddy TA - 101 Engr Regt (EOD) (V) Catford 2007 2011 Truro Branch
Mark Hood Rob 36 Squadron Chatham 2007 2011 Medway Branch
Mark Rowlands Rowley 12 Squadron Woodbridge 2008 2011 St Helens Branch
Paul Busek Buzz Loan & Exchange Service Kuwait 2008 2011 test
Dan Cooper Coops 64 Squadron Hameln 2009 2011 test
Mark McIntosh Mac 20 Squadron Maidstone 2005 2011 Dundee Branch
John Wilson Jocky SHAPE Mons Belgium 2008 2011 test
Darran Mounsey Daz 1 Squadron Ripon 2009 2011 test
Mark Garner HQRE 4 Div Paderborn 2009 2011 Stafford Branch
Stuart Rankin Stu 24 Squadron Chatham 2009 2011 Medway Branch
Iain Williamson Grumpy Reigate 1989 2011 Crawley
stewart cain stu Telford 2010 2011 Maidstone Branch
Steven Brown Sam 49 Squadron Chattenden 1978 2011 Bomb Disposal
John Perks Perksy 24 Squadron Chatham 2010 2011 Maidstone Branch
Mark Tomlinson Tomo 63 Squadron Camberley - GIB Barracks 2008 2011 test
Terry Sullivan Sully Hanover 2008 2011 Reading & West Berks Branch
Michael Smith Smudge 62 Squadron Cyprus 2007 2011 Cyprus Branch
David Daft Nottingham 2007 2011 Nottingham Branch
Richard Whittall Richie 5 Squadron Tidworth 2008 2011 Walsall Branch
John Bowker Johnny B RAF Leeming 2010 2011 Manchester Branch
Nicholas Jack 58 Squadron Wimbish 2008 2011 Reading & West Berks Branch

Pages