Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort ascending City Start year End year Local REA
Graham Cash Ripon 1952 1955 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Graham MacDonald Wainscott 1963 1966
Graham MacDonald Ripon 1967 1968
Graham MacDonald Ripon 1967 1968
Paul Newcombe Iserlohn 1988 1990
Terence Halstead None Long Marston 1957 1959
Alan Stockton Aden 1964 1964 Manchester Branch
Danny Worthington Manchester 1958 1960 Manchester Branch
David Pope Paderborn 1960 1963
John Macknight London 1987 1989 Ripon Branch
Howard Tomlinson Tomo Borneo 1966 1966 Hull Branch
Anthony Black Blackie Chilwell 1999 2001 Chester Branch
Andrew Weston Andy Herford 1971 1975 Edinburgh Branch
Stuart Hewes Chatham 2007 2008 Newcastle Branch
Stu Miller Dusty Camberley - GIB Barracks 1996 1997
Jack Viney Jacko Brighton 1968 1970 Amphibious
jason stokes jase Bassingbourn 2007 2009 Barnsley Branch
jason stokes jase Manchester 2011 2012 Barnsley Branch
Alastair LINDSAY Big Yin Hanover 1979 1982
Alastair LINDSAY Big Yin Gibraltar (Not Gib Barracks) 1969 1970
Alastair LINDSAY Big Yin Belize 1968 1969
Paul Snow Snowy Chepstow 1993 1994 Sunderland Branch
Paul Snow Snowy Chilwell 2012 2012 Sunderland Branch
Carl Bentley Benders Tidworth 2009 2010 Armoured
John Patten Willich 1977 1979 Colchester and District Branch
Alex Walker Luke Cyprus 2010 2013 Cyprus Branch
colin ireland scouse or just... Chepstow 1979 1981
Mark Whitehead Chertsey 1983 1987 Andover and Winchester Branch
Mark Whitehead Perham Down 1994 1999 Andover and Winchester Branch
George Kennedy Jock Germany 1975 1979 Chepstow Branch
ivan Edwards Eddie Aden 1964 1964
Derek Armstrong Farnborough 1964 1964 Glasgow Branch
Derek Armstrong Worcester 1975 1977 Glasgow Branch
Damian Seal Sealy Warminster 2009 2011 Bedford Branch
duncan mcgarry mac Tidworth 1971 1975
Frederick Wall sos Walsall 1981 2013 Walsall Branch
Frederick Cox Chiseldon 1958 1959
Ewan Macdonald mac Hameln 1975 1982 Dundee Branch
timothy whittingham taffy Germany 1983 1986 Newport and Cwmbran Branch
dave neve Hameln 1973 1976 Amphibious
John Brook Barton Stacey 1955 1957 Leicester Branch
allan connolly geordie Malaysia 1969 1970 test
Graham ASH Nienburg 1979 1984 Wakefield Branch
Tam Pearce Tam BATUS Canada 1985 1986
Tam Pearce Tam Antrim 1984 1984
Brian Peter Limb limby Ripon 1966 1969 Doncaster Branch
Glen Roberts FB York 2000 2003 Sheffield Branch
Derek Barrett Fayid 1951 1952 Blackpool Branch
Bob Mckeever London 1958 1978 Postal and Courier Services Branch
mark yates eddie Ripon 2012 2015 test
Robert Orr Jock\Rab Tidworth 1977 1979 test
Thomas Peters Tom Ripon 2011 2015 test
Ronald Pritchard Chatham 1950 1950 Blackpool Branch
Ronald Pritchard Maidstone 1950 1951 Blackpool Branch
Ronald Pritchard Africa 1951 1952 Blackpool Branch
Stu Mitchell Punky Dundee 1979 1982 Dundee Branch
Tony Darbyshire Preston 1956 1957 test
jack wild Aden 1966 1966 test
Bruce Obermaier Mac Hanover 1968 1970 Chepstow Branch
Roy Arrowsmith yorky Paderborn 1959 1961 Ripon Branch

Pages