Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron Citysort descending Start year End year Local REA
Rajesh Kataria Raj TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1988 2000 Leicester Branch
David Turner TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1990 1999 Nottingham Branch
Andrew Clarke Nobby TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1986 1992 Nottingham Branch
Terry Budd Spud CRE (Airfields) RAF Waddington 1997 2000
Trevor Peal Trev TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1987 1997 South Humberside Branch
Peter Creighton TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1986 1989 Plant Branch
Neil Hamilton H CRE (Airfields) RAF Kinloss 1996 1999 Chepstow Branch
Colin Reed CRE (Airfields) RAF Kinloss 1992 1994
Steve Mutch Steve CRE (Airfields) RAF Kinloss 1995 1996 Colchester and District Branch
Euan Headridge RAF Kinloss 1988 1990
ANTHONY WORTHINGTON TONY CRE (Airfields) Ascension Island 1982 1982 Edinburgh Branch
Doug Benzie Benny CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1995 Cambridge Branch
Greg Wilson CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1992 1998
Doug Benzie Benny CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1995 Cambridge Branch
John Barker CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1992 1995 Nottingham Branch
Colin James CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1994 Norwich Branch
Patrick McIlveen Mac HQSC High Wycombe 2001 2005 Nottingham Branch
michael hardaway MES Wks Germany Bracht 1984 1987 Long Marston Branch
allan cobb cobby MES Wks Germany Bracht 1973 1973
Carl Holman Mo MES Wks Germany Dulmen 1985 1988 Nottingham Branch
Charles (Chaz) Timothy Tim Dulmen 1974 1976 Postal and Courier Services Branch
Howard Hughes Hughie Detmold 1981 1982 Postal and Courier Services Branch
Charles (Chaz) Timothy Tim Detmold 1982 1984 Postal and Courier Services Branch
Keith Benfield MES Wks Germany Detmold 1961 1971 Postal and Courier Services Branch
Keith Dunstan Dusty Minden 1954 1956 Crewe Branch
Sidney Morrison sid 25 Squadron Minden 1960 1961 Junior Leaders Branch
James Dawkins Minden 1952 1954 Radio Branch
Michael Moroney Mick 25 Squadron Minden 1960 1961 Maidstone Branch
kenneth bugg Minden 1959 1959
denis matthews Minden 1949 1953 Leeds Branch
Keith Dunstan Dusty MES Wks Germany Minden 1954 1956 Manchester Branch
Tony Furbank Tony MES Wks Germany BMH Rinteln 1983 1986 Bournemouth Branch
shaun Bass ALFIE TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1986 1989 Cannock Branch
Stephen Bruen Steve TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1982 1984 Central London Branch
Lawrence Kelly Ned TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1980 1988 Stafford Branch
David Daniels TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1976 1980 Potteries Branch
Neil Passey Stafford 1979 1995 Stafford Branch
john ferrie tup TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1970 1974 Derby Branch
Gerry Taggart Paddy TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1984 1987 Malvern Branch
David Marshall Stafford 1980 1982 Fife Branch
Michael Ruston Mick TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1987 1989 Commando
Chris WELCH TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1972 1973
Steven Metcalfe RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1981 1983 Bradford Branch
William Byrne Paddy RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1974 1976
Colin Newsome wee geordie RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1977 1977 Manchester Branch
james forrest RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1981 Chesterfield Branch
Stuart Rumble Barney RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1977 1979 Highlands and Islands Branch
Rob Mountford RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1989 1990 test
marshall dunn clive RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1979 1981 St Helens Branch
David Coulling Beaconsfield 1994 1995 Newport and Cwmbran Branch
michael emms RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1979 Scarborough Branch
Michael Kauss Commander RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1983 1985 Hull Branch
Andy Waugh RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1980 test
Andy Glynn Capt Microlight TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1985 1999 test
Geoff Burgess Crowe TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1984 1992 Cambridge Branch
Robin Tidey Bob TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1988 1996 Eastbourne Branch
Derek Boreham TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1987 1992 Maidstone Branch
Richard Wakem TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1987 1991
john clarke TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1990 1992 Colchester and District Branch
Rob Drake Rob TA - 77 Engineer Regiment (Volunteers) RAF Wattisham 1988 1990 Colchester and District Branch

Pages