Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort ascending City Start year End year Local REA
andy tustin Monmouth 1992 1993 Gloucester Branch
Anthony Eaton Tony Wainscott 1965 1973 Thanet Branch
JOHN POVEY Tidworth 1973 1976 Bedford Branch
Ron Logan Farnborough 1969 1972
Ernest Gascoyne Bob Aden 1965 1966
peter williams taff Nottingham 1983 1986 Cardiff Branch
graham jagger MICK Osnabruck 1970 1974 Bath and West Wilts Branch
james galloway jock Belfast 1972 1974 Edinburgh Branch
brian mcalpine Perham Down 1986 1991
John Watts sparky Christmas Island 1956 1957 Medway Branch
John Watts sparky Maidstone 1957 1957 Medway Branch
Colin Bowles Korea 1954 1954 Luton Branch
denis matthews Minden 1949 1953 Leeds Branch
Brian Harrison Chepstow 1971 1974 Cambridge Branch
Patrick Eastwood paddy or pat Chiseldon 1959 1960 Potteries Branch
Ron Watson Osnabruck 1957 1957 Junior Leaders Branch
Ron Watson Christmas Island 1957 1958 Junior Leaders Branch
Ron Watson Aden 1960 1961 Junior Leaders Branch
Ron Watson Gibraltar (Not Gib Barracks) 1969 1970 Junior Leaders Branch
Ron Watson Moenchengladbach 1971 1972 Junior Leaders Branch
Colin Bowles Barton Stacey 1956 1956 Luton Branch
Edward Scott Ted Berlin 1963 1964 New Forest Branch
Edward Scott Ted Osnabruck 1960 1963 New Forest Branch
Edward Scott Ted Aden 1964 1965 New Forest Branch
Jason Lawler Jake Chatham 1989 1990 Manchester Branch
Robert Maxwell Sinclair Stinker Malvern 1948 1950 Malvern Branch
andrew gunning tommy Ludgershall 2000 2005
james jones geordie Osnabruck 1963 1966
John Peck Cyprus 1958 1960 Isle of Wight Branch
John Peck Bielefeld 1960 1960 Isle of Wight Branch
John Peck Singapore 1960 1963 Isle of Wight Branch
John Peck Gibraltar (Not Gib Barracks) 1969 1969 Isle of Wight Branch
worsley bob Waterbeach 1963 1966
Les King Hameln 1983 1986
ian sargent sarge Chattenden 1981 1989 Bomb Disposal
Bob Paxman Bob Iserlohn 1990 1994
paul clayton Chatham 1981 1982
richard pullen dick Chatham 1968 1972 Brighton Branch
Chris Rogers BUCK Camberley - GIB Barracks 1997 1998
Graham Cash Ripon 1952 1955 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Graham Cash Ripon 1952 1955 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Graham Cash Ripon 1952 1955 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Graham Cash Ripon 1952 1955 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Graham MacDonald Wainscott 1963 1966
Graham MacDonald Ripon 1967 1968
Graham MacDonald Ripon 1967 1968
Paul Newcombe Iserlohn 1988 1990
Terence Halstead None Long Marston 1957 1959
Alan Stockton Aden 1964 1964 Manchester Branch
Danny Worthington Manchester 1958 1960 Manchester Branch
David Pope Paderborn 1960 1963
John Macknight London 1987 1989 Ripon Branch
Howard Tomlinson Tomo Borneo 1966 1966 Hull Branch
Anthony Black Blackie Chilwell 1999 2001 Chester Branch
Andrew Weston Andy Herford 1971 1975 Edinburgh Branch
Stuart Hewes Chatham 2007 2008 Newcastle Branch
Stu Miller Dusty Camberley - GIB Barracks 1996 1997
Jack Viney Jacko Brighton 1968 1970 Amphibious
jason stokes jase Bassingbourn 2007 2009 Barnsley Branch
jason stokes jase Manchester 2011 2012 Barnsley Branch

Pages