Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
James Andrew Simmons Simo 25 Squadron Antrim 2008 2010 Sunderland Branch
Mark Collins Marcus Gib Barracks unspec units - use w caution Minley 2008 2012 Medway Branch
Mark Burge Max 2 Squadron Hohne 2008 2008 Birkenhead Branch
Mark Burge Max 31 Squadron Hohne 2008 2009 Birkenhead Branch
Mathew Short HQ EinC(A) Minley 2008 2010 test
liam goulding liam 22 Squadron Wimbish 2008 2014 Crewe Branch
Gary Evans Gaz RSME Chatham 2008 2012 Medway Branch
Bob Morgan 62 Wks Gp RE Nottingham 2008 2012 Maidstone Branch
Gareth Elliott Gaz 63 Wks Gp RE Chilwell 2008 2009 Fife Branch
William Thomson Will JHCFS Aldergrove 2008 2010 Reading & West Berks Branch
Rob McInerney the blade 24 Squadron Chatham 2008 2008 Chester Branch
Barry Skelly Baz 26 Squadron Hohne 2008 2012 Highlands and Islands Branch
ian forde Jock Defence EOD School Chattenden 2008 2012 Bomb Disposal
Mark Stevens Giggsy 36 Squadron Chatham 2008 2010 Southampton Branch
James Walsh Jocky 12 Squadron Woodbridge 2008 2011 Cambridge Branch
Colin Willows Col 70 Squadron (QGE) Maidstone 2008 2010 Maidstone Branch
Adam Constantine Connie 12 Squadron Woodbridge 2008 2010 test
Philip Whittlestone Phil Defence Storage and Distribution Centre Bicester 2008 2012 Blackpool Branch
Aporosa Bolatabanivau B HQ 33 Engr Regt EOD Saffron Walden 2008 2013 Bomb Disposal
Timothy Salisbury Tim 65 Squadron Hameln 2008 2012 test
Martin Taylor Ginge 10 Squadron RAF Leeming 2008 2013 Ripon Branch
James Jabangwe Jaba 7 Squadron Ripon 2008 2011 test
Richard Lewis Dickie 28 Squadron Bassingbourn 2008 2011 Plant Branch
Paul Mckeown Geordie TA - 72 Engineer Regt (Volunteers) Newcastle 2008 2018 test
Glen Hill Hilltop / Colin 52 Squadron Perham Down 2008 2010 test
Dave Brown Dave Ministry of Defence London 2008 2009 Peterborough Branch
Richard Dean Dick 10 Squadron RAF Leeming 2008 2011 Wakefield Branch
William Reilly Bill Upavon 2008 2009 Birmingham Branch
Stuart Coghlan Scaramanga/Scar... 7 Squadron Ripon 2008 2009 Preston Branch
Mark Lancaster HQ EinC(A) Minley 2008 2012
Stuart Hewes 11 Squadron Antrim 2008 2012 Newcastle Branch
John Skelton Skelly 62 Squadron Cyprus 2008 2011 Colchester and District Branch
Andrew Simpson Andy CRE (Airfields) RAF Brize Norton 2008 2011 Bridgwater Branch
Paul Snow Snowy 38 Squadron Tidworth 2008 2010 Sunderland Branch
gareth roper ropes 23 Squadron Hameln 2008 2011 Amphibious
Alex Walker Luke Ministry of Defence London 2008 2010 Cyprus Branch
Andrew Racktoo School of Military Survey Hermitage 2008 2014 Southampton Branch
steven bradley stevo TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Nottingham 2008 2012 Nottingham Branch
Paul Spruce Sprucey / Goose 31 Squadron Hohne 2008 2012 Reading & West Berks Branch
Stephen Marshall Marshy 7 Squadron Ripon 2008 2009 Andover and Winchester Branch
William Matthews Will 29 Squadron Paderborn 2008 2012 Andover and Winchester Branch
john mckenna scouse TA - 75 Engineer Regiment (Volunteers) Warrington 2008 2013 Birkenhead Branch
Robert Allen Loan Service Kenya 2008 2010 Swindon Branch
Mat Hinks Jinksy 52 Squadron Tidworth 2008 2010 Wolverhampton Branch
James Bowdley Jay 52 Squadron Tidworth 2008 2009 Birkenhead Branch
Ross Skipper Skip 1 Squadron Osnabruck 2008 2008 Fife Branch
Ross Skipper Skip 1 Squadron Ripon 2008 2012 Fife Branch
Mark Evans Ginge 8 Squadron Tidworth 2008 2010 Bath and West Wilts Branch
David Evans Howie 7 Squadron Ripon 2008 2009 Armoured
Dan Rawes 4 Sqn Ripon 2008 2010 Preston Branch
Douglas Willis Doug Edinburgh 2008 2010 test
Graham Ward Wardy 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 2008 2008 test
Graham Ward Wardy 36 Squadron Chatham 2008 2009 test
Darren Le Gallais Legs RSME Chatham 2008 2010 Aberdeen Branch
Paul Wilson Paul HQ 24 Engr Regt Chivenor 2008 2010 Derby Branch
Matthew Jackson Jacko Army Apprentices School Harrogate 2008 2010 Middle East(Gulf)
John Jones JJ 4 Sqn Ripon 2008 2011 Ripon Branch
Terry Proud Tez 31 Squadron Hohne 2008 2008 Nottingham Branch
Terry Proud Tez 26 Squadron Hohne 2008 2012 Nottingham Branch
Paul Coombes 32 Squadron Antrim 2008 2009 Andover and Winchester Branch

Pages