Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start year End yearsort descending Local REA
Peter Barratt Spud Brunei 2011 2012
chris ballinger chris 34 Squadron Waterbeach 2009 2012 Cambridge Branch
mark levitt lev 64 Squadron Hameln 2009 2012
Paul Duggan Duggy Chilwell 2010 2012
Richard Maurins Lofty 24 Squadron Chatham 2010 2012 Cambridge Branch
David Hudson Scouse Birkenhead 2005 2012 Birkenhead Branch
Eric Bennett Scouse 43 Squadron Waterbeach 2008 2012 Cambridge Branch
John Dargavel JD BATUS Permanent Staff BATUS Canada 2010 2012
Robert Ayres Bob Defence Storage and Distribution Centre Bicester 2008 2012 Swindon Branch
steven daniel danny, steve Waterbeach 2010 2012 Manchester Branch
Charlie James Guv RETA (Training Unit for TA) Aldershot 2011 2012 Longmoor Branch
Tim Harnett Ginge TA - 131 Indep Commando Sqn Plymouth 2008 2012 Commando
Darren Sindall Daz 530 STRE (Mat) Chilwell 2010 2012 Peterborough Branch
Roger Roe Roey Sheffield 1986 2012 Sheffield Branch
Roger Roe Roey TA - 72 Engineer Regt (Volunteers) Sheffield 1986 2012 Sheffield Branch
Jamie Hall Nobby 6 Squadron Tidworth 2008 2012 Armoured
David Lowe Ginge HQ Military Works Force Chilwell 2010 2012 Central London Branch
chris palmer geordie Warminster 2011 2012
Peter Batley 1 Squadron Ripon 2010 2012 Ripon Branch
Jason Tranter Del 28 Squadron Bassingbourn 2010 2012
al hardy al Tidworth 2007 2012
Mark Hayden Taff TA - Royal Monmouthshire RE Militia Monmouth 2006 2012 Newport and Cwmbran Branch
John Bowker JohnnyB Chilwell 2011 2012
Andrew Pearce Andy HQ 170 (Infra Sp) Engr Gp Chilwell 2008 2012
Daniel Kelly Danny HQ Military Works Force Chilwell 2011 2012
Danny Downham Danny 50 Squadron Maidstone 2009 2012 Plant Branch
Chris Yates Yatesy 34 Squadron Waterbeach 2008 2012
Andrew Pitt Pitty Australia 1982 2012 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Andrew Pitt Pitty AUS School of Military Engineering Moorebank 2011 2012 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Pete Bradley Bradders 34 Squadron Waterbeach 2009 2012 Ripon Branch
John Thomason Tommo Camberley - GIB Barracks 2011 2012 Minley Branch
matthew mackay matty 26 Squadron Hohne 2005 2012 Armoured
Dave Hamilton Slobs School of Military Survey Hermitage 2010 2012 Survey (Geographic) Branch
James Hilton Jimmy - Paris 34 Squadron Waterbeach 2011 2012 Cambridge Branch
stephen smith smudge 22 Squadron Wimbish 2011 2012 Cambridge Branch
Gaz Hannon scouse TA - 71 Engineer Regiment Elgin 2009 2012 Highlands and Islands Branch
Laurence Carty Loz 22 Squadron Wimbish 2008 2012 Peterborough Branch
Martin Griffin Griff 34 Squadron Waterbeach 2010 2012 Cambridge Branch
Owen Morgan Blodders JSSU Cyprus 2010 2012 Cyprus Branch
Gary Sunderland 44 Squadron Paderborn 2011 2012
Lee Hubbard 37 Squadron Paderborn 2011 2012 Radio Branch
Lee Hubbard 44 Squadron Paderborn 2012 2012 Radio Branch
Richard Alderton Richie HQ 22 Engr Regt Tidworth 2010 2012
Jason Gibbs-Jones Jase 516 STRE Chilwell 2010 2012 Nottingham Branch
Jonathan Cole George 43 Squadron Waterbeach 2007 2012
Jonathan Cole George 60 Squadron Waterbeach 2012 2012
Tim Rayner 34 Squadron Waterbeach 2009 2012 Cambridge Branch
Les Ashford Brummie RSME Chattenden 2008 2012 Medway Branch
Gary Naylor Gaz RSME Chatham 2008 2012 Ripon Branch
Farran Backhouse Whip 34 Squadron Waterbeach 2008 2012 Wakefield Branch
Simon Neal 43 Squadron Chilwell 2010 2012 test
Gareth Trickett Tricky 44 Squadron Paderborn 2008 2012 Preston Branch
Nicholas Horrill Nick or H 38 Squadron Ludgershall 2010 2012 Swindon Branch
Philip Webb TA - 217 Sqn (V) London 1980 2012 West London Branch
Neal Riley Triple B or Ril... Manchester 2005 2012 Manchester Branch
Luke Toms 4 Sqn Ripon 2006 2012 Swansea Branch
richard maurins lofty RSME Brompton 2010 2012 Highlands and Islands Branch
Richard Barclay Dog 30 Squadron Ludgershall 2010 2012 Chester Branch
Michael Geary Mick 2 Squadron Hohne 2011 2012 test
Anthony Rudd Tony HQ 33 Engr Regt EOD Wimbish 2011 2012 Birkenhead Branch

Pages