Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick namesort ascending Squadron City Start year End year Local REA
Michael Bradshaw 4 Sqn Nienburg 1983 1987
Charlie Price 50 Squadron Maidstone 1983 1988 Plant Branch
Steven Burningham 25 Squadron Ripon 1999 2003 test
Steve Kelly AMF(L) Tidworth 1988 1992 Leeds Branch
Steve Kelly 1 Squadron Nienburg 1992 1994 Leeds Branch
Flude Mark 26 Squadron Munsterlager 1990 1994 test
jack kybird 1TRRE Farnborough 1974 1974 Birmingham Branch
jack kybird 59 Squadron Arbroath 1977 1980 Birmingham Branch
jack kybird 10 Squadron RAF Laarbruch 1975 1976 Birmingham Branch
Andrij Jejna 53 Squadron Waterbeach 1987 1989 Medway Branch
Andrij Jejna RSME Chatham 1989 1990 Medway Branch
Andrij Jejna 12 Squadron Osnabruck 1990 1992 Medway Branch
Andrij Jejna 10 Squadron Gutersloh 1992 1993 Medway Branch
Andrij Jejna 38 Squadron Berlin 1993 1994 Medway Branch
Andrij Jejna 32 Squadron Ripon 1994 1995 Medway Branch
Andrij Jejna RSME Chatham 1995 1997 Medway Branch
Andrij Jejna HQ Engineer Resources Long Marston 1997 1998 Medway Branch
Andrij Jejna 2 Squadron Hohne 1998 2001 Medway Branch
Andrij Jejna SHAPE Mons Belgium 2001 2003 Medway Branch
Andrij Jejna RSME Chatham 2003 2005 Medway Branch
Andrij Jejna 529 STRE Waterbeach 2005 2006 Medway Branch
Andrij Jejna Ministry of Defence London 2006 2009 Medway Branch
Andrij Jejna TA - 272 Sqn (v) Bradford 1984 1987 Medway Branch
Michael Kelly Army Apprentices School (pre-college) Chepstow 1963 1966 Crewe Branch
Michael Kelly 1TRRE Farnborough 1966 1966 Crewe Branch
Michael Kelly 44 Squadron Paderborn 1966 1969 Crewe Branch
Michael Kelly 62 Squadron Cyprus 1969 1969 Crewe Branch
Michael Kelly RSME Chatham 1968 1968 Crewe Branch
Michael Kelly Depot Squadron Chatham 1970 1970 Crewe Branch
Gordon Dadd 7 Squadron Osnabruck 1963 1966 test
Gordon Dadd 1TRRE Cove 1961 1962 test
B Murray 8 Squadron Tidworth 1971 1974 Manchester Branch
B Murray 49 Squadron Chattenden 1974 1976 Manchester Branch
B Murray 33 Squadron Antrim 1977 1978 Manchester Branch
Trevor Stringer 4 Sqn Nienburg 1966 1972 Manchester Branch
Trevor Stringer Army Apprentices School (pre-college) Chepstow 1963 1966 Manchester Branch
Trevor Stringer 1TRRE Cove 1972 1973 Manchester Branch
Trevor Stringer REMDT - Mobile Display Team Long Marston 1973 1973 Manchester Branch
Christopher James TA - 75 Engineer Regiment (Volunteers) Cannock 1971 1977 test
John Brack 26 Squadron Munsterlager 1980 1984 Fife Branch
John Brack 60 Squadron Waterbeach 1984 1987 Fife Branch
John Brack 23 Squadron Hameln 1987 1990 Fife Branch
John Brack 14 Squadron Dusseldorf 1990 1992 Fife Branch
John Brack 53 Squadron Waterbeach 1992 1995 Fife Branch
John Brack 1TRRE Farnborough 1979 1980 Fife Branch
Christopher James 1TRRE Cove 1967 1967 test
frederick hesketh C Squadron JLRRE Dover 1972 1973 test
frederick hesketh 3 TRRE Cove 1973 1973 test
frederick hesketh 56 Squadron Crookham 1973 1974 test
frederick hesketh 30 Squadron Hohne 1974 1977 test
frederick hesketh Hohne 1974 1977 test
ALAN BLACK 8 Squadron Tidworth 1973 1976 Reading & West Berks Branch
ALAN BLACK B Squadron JLRRE Dover 1970 1972 Reading & West Berks Branch
ALAN BLACK 9 Squadron Aldershot 1972 1972 Reading & West Berks Branch
Chris Rushton 3 Squadron Tidworth 1965 1969 test
tony blaxill Longmoor 1955 1957 test
Dave Pears C Squadron JLRRE Dover 1975 1977 test
Dave Pears 3 TRRE Cove 1977 1977 test
Dave Pears 53 Squadron Waterbeach 1978 1981 test
Dave Pears 10 Squadron RAF Laarbruch 1981 1982 test

Pages