Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort ascending End year Local REA
Robert (Bob) Taylor Scouse RSME Brompton 1956 1957 Birkenhead Branch
Robert (Bob) Taylor Scouse 9TRRE Cove 1956 1956 Birkenhead Branch
Frank Harland Paddy Loan & Exchange Service Australia 1956 1956 Eastbourne Branch
John Watts sparky Christmas Island 1956 1957 Medway Branch
Colin Bowles Barton Stacey 1956 1956 Luton Branch
Graham Bravo School of Military Survey Hermitage 1956 1958
robin leech romeo Boys Squadron Aldershot 1956 1968 Lowestoft Branch
Tony Darbyshire Preston 1956 1957 test
lemuel gallyer lem HQ 21 Engr Regt Nienburg 1956 1957 St Helens Branch
raymond casey neddy Osnabruck 1956 1958 test
raymond casey neddy Osnabruck 1956 1958 test
Peter Cuthbert saint 1TRRE Malvern 1956 1957 Peterborough Branch
Cliff Barnard Gus 3 TRRE Farnborough 1956 1957 Weymouth Branch
William Thomas Bill Boys Squadron Aldershot 1956 1957 Medway Branch
Maurice Bernard Spike 175 Inland Water Transport Regt Southampton 1956 1956 Radio Branch
Maurice Bernard Spike 17 Port Training Regt Southampton 1956 1957 Radio Branch
Christopher Tofts Chris 3 TRRE Cove 1956 1958 Minley Branch
George Brian Dean Yorky 1TRRE Malvern 1956 1956 Leeds Branch
George Brian Dean Yorky 1TRRE Farnborough 1956 1956 Leeds Branch
George Brian Dean Yorky RSME Chatham 1956 1957 Leeds Branch
william king Edinburgh 1956 1957 Amphibious
GORDON CLOUGH CLOUGHY 4 TRRE Aldershot 1956 1958 Preston Branch
GORDON CLOUGH CLOUGHY 4 TRRE Aldershot 1956 1958 Preston Branch
Ian Longworth 12 Squadron Christmas Island 1956 1957 Manchester Branch
Edward Sculthorpe scully 12 Squadron Christmas Island 1956 1957 St Helens Branch
kenneth shillcock scouse HQ 26 Engineer Regt Hameln 1956 1958 Birkenhead Branch
kenneth shillcock scouse HQ 26 Engineer Regt Hameln 1956 1958 Birkenhead Branch
Michael Barry Lurch 12 Squadron Christmas Island 1956 1957 Cambridge Branch
John Burn Mac-burn 16 Squadron Ripon 1956 1958 Central London Branch
catherine west radgylady 1TRRE Farnborough 1956 1959 test
Alexander Crowe Alec Christmas Island 1956 1957 test
arthur gills arfer 10 Squadron Singapore 1956 1958 Newcastle Branch
Bill Purcell Willy 1 Hong Kong 1956 1958 Eastbourne Branch
Alexander Crowe Alec 12 Squadron Christmas Island 1956 1957 test
Michael Breakspear Mike 23 Squadron Tripoli 1956 1957 Swindon Branch
James Smith Jim 7 Squadron Catterick 1956 1960 Bedford Branch
RAYMOND IZZARD IZZY 22 Squadron Barton Stacey 1956 1958 Swindon Branch
Donald Richardson Ricky Loan & Exchange Service Australia 1956 1956 test
Ronald Higginson Germany 1956 1960 Stafford Branch
Ronald Higginson 26 Squadron Hohne 1956 1960 Stafford Branch
George Leonard McDonald Geordie 73 Squadron Christmas Island 1956 1958 Newcastle Branch
Iain Fridge HQ Penang Garrison Malaysia 1956 1960 Edinburgh Branch
Iain Fridge Malaysia 1956 1960 Edinburgh Branch
maria sivewright HQ 36 Engineer Regt Maidstone 1956 1963 Tunbridge Wells Branch
William Kerr Bill 40 Squadron Cyprus 1956 1956 Norwich Branch
john chambers none Africa 1956 1958 Armoured
Robert Bennett none 1TRRE Malvern 1956 1958 St Helens Branch
Robert Bennett none 22 Engr Regt Workshops REME Tidworth 1956 1958 St Helens Branch
Robert Bennett none Perham Down 1956 1958 St Helens Branch
Robert Bennett none Perham Down 1956 1958 St Helens Branch
Robert Bennett none 26 Squadron Perham Down 1956 1958 St Helens Branch
john light 54 Squadron Hong Kong 1956 1958 Manchester Branch
john light 54 Squadron Hong Kong 1956 1958 Manchester Branch
James Little Jim MES (Wks) Cyprus Cyprus 1956 1958
John Rowlands Taffy School of Military Survey Hermitage 1956 1956 test
John Rowlands Taffy 42 Squadron Cyprus 1956 1958 test
John Wallis Wally Osnabruck 1956 1959 Cambridge Branch
THOMAS A Ryan buck Cyprus 1956 1958 Leeds Branch
THOMAS A Ryan buck 1TRRE Malvern 1956 1956 Leeds Branch
THOMAS A Ryan buck 3 TRRE Farnborough 1956 1956 Leeds Branch

Pages