Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surnamesort ascending Nick name Squadron City Start year End year Local REA
Jamie Armes-Harris Jamie 73 Squadron Osnabruck 1988 1993 Highlands and Islands Branch
Jamie Armes-Harris Jamie 3 Squadron Tidworth 1993 1995 Highlands and Islands Branch
Jamie Armes-Harris Jamie 31 Squadron Hohne 1995 1998 Highlands and Islands Branch
Paul Armer Arms 31 Squadron Hohne 1993 1999 Armoured
Neil Argent Argi 45 Squadron Nienburg 1991 1995 Luton Branch
Neil Argent Argi 61 Squadron Maidstone 1995 1997 Luton Branch
Mark Ardron Lucky 11 Squadron Ripon 1998 2003 Maidstone Branch
Warren Archer Dan 66 Squadron Dover 1982 1983 Birmingham Branch
Warren Archer Dan 3 TRRE Farnborough 1983 1983 Birmingham Branch
Warren Archer Dan 77 Squadron Munsterlager 1983 1986 Birmingham Branch
Warren Archer Dan HQ British Forces Falkland Islands Falklands 1986 1987 Birmingham Branch
Warren Archer Dan 11 Squadron Ripon 1987 1988 Birmingham Branch
Warren Archer Dan 15 Squadron Ripon 1988 1988 Birmingham Branch
Brendan Appleyard Pc 4 Sqn Osnabruck 2003 2006 Ripon Branch
Brendan Appleyard Pc 4 Sqn Osnabruck 2003 2006 Ripon Branch
john douglas appleton appy titch 10 Squadron Sharjah 1968 1969 Medway Branch
john douglas appleton appy titch 50 Squadron Maidstone 1972 1977 Medway Branch
john douglas appleton appy titch A Squadron JLRRE Dover 1964 1966 Medway Branch
john douglas appleton appy titch 25 Squadron Iserlohn 1977 1979 Medway Branch
john douglas appleton appy titch 10 Squadron Longmoor 1969 1971 Medway Branch
john douglas appleton appy titch Sharjah 1971 1972 Medway Branch
john douglas appleton appy titch 65 Squadron Hameln 1966 1968 Medway Branch
BRIAN APPLEBY HAPPY 6 Squadron Tidworth 1965 1970
BRIAN APPLEBY HAPPY 65 Squadron Hameln 1970 1973
BRIAN APPLEBY HAPPY Longmoor 1973 1975
BRIAN APPLEBY HAPPY Chepstow 1975 1976
Stephen Appleby Aldershot 1951 1951 test
Stephen Appleby 49 Railway Regiment RE Longmoor 1951 1951 test
Stephen Appleby Long Marston 1952 1952 test
Stephen Appleby Depot Squadron Chatham 1952 1953 test
Stephen Appleby Long Marston 1951 1953 test
Steve Apanowicz AtoZ 23 Squadron Hameln 1976 1980
Steve Apanowicz AtoZ 51 Squadron Ripon 1980 1982
Steve Apanowicz AtoZ 62 Squadron Cyprus 1982 1984
Stephen Antonic Steve 13 Squadron Barton Stacey 1981 1984 Wolverhampton Branch
Stephen Antonic Steve TA - 143 Plant Squadron R.E.(V) Walsall 1988 2005 Wolverhampton Branch
Doug Antill TA - 106 Sqn Sheffield 1975 1982 Reading & West Berks Branch
Doug Antill SHAPE Mons Belgium 1978 1982 Reading & West Berks Branch
John Antcliffe Geordie 4 Sqn Nienburg 1967 1971 Newcastle Branch
John Antcliffe Geordie 32 Squadron Ripon 1971 1974 Newcastle Branch
Paul Anstey Shiv 53 Squadron Waterbeach 1991 1991 Chester Branch
Paul Anstey Shiv 1 Squadron Nienburg 1991 1993 Chester Branch
Chris Anslow Chris 87 Trg Sqn RE Chepstow 1988 1990 Manchester Branch
Chris Anslow Chris 34 Squadron Waterbeach 1990 1995 Manchester Branch
Chris Anslow Chris REMDT - Mobile Display Team Long Marston 1995 1995 Manchester Branch
Chris Anslow Chris 50 Squadron Maidstone 1995 1998 Manchester Branch
Chris Anslow Chris 3 Squadron Tidworth 1998 2000 Manchester Branch
Chris Anslow Chris 24 Squadron Chatham 2000 2007 Manchester Branch
Chris Anslow Chris 21 Squadron Wimbish 2007 2009 Manchester Branch
David Ansell Paddy 30 Squadron Iserlohn 1984 1988
David Ansell Paddy 51 Squadron Ripon 1988 1992
David Ansell Paddy Training Trials Eval Team 12Bde Waterbeach 1992 1994
Gareth Ansell Gaz/Taff 7 Squadron Nienburg 1987 1994 Cardiff Branch
Gareth Ansell Gaz/Taff 3 Squadron Tidworth 1994 1996 Cardiff Branch
Gareth Ansell Gaz/Taff 37 Squadron Paderborn 2000 2004 Cardiff Branch
neil annis 82 Trg Squadron Dover 1980 1981 test
neil annis 16 Squadron Osnabruck 1981 1984 test
neil annis 15 Squadron Ripon 1984 1986 test
steve anning B Company Chepstow 1980 1982
steve anning 34 Squadron Waterbeach 1983 1986

Pages