Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort ascending City Start year End year Local REA
george malcolm RAF Wildenrath 1969 1969 Fife Branch
Bruce Harper Yorky Malaysia 1966 1968 Hull Branch
Harold Reader Paddy/Harry Dover 1967 1969 Hull Branch
Harold Reader Paddy/Harry Paderborn 1969 1971 Hull Branch
Martin Ellis stig Ripon 1995 2000 Blackpool Branch
JAMES SLATER Ripon 1979 1983 Sunderland Branch
JAMES SLATER Belfast 1978 1979 Sunderland Branch
JAMES SLATER Osnabruck 1983 1985 Sunderland Branch
JAMES SLATER Ripon 1985 1986 Sunderland Branch
Christopher Allen Iserlohn 1977 1980 Birmingham Branch
david cooke cookie Kenya 1992 1992
Dave Hamilton Slobs Failsworth 1986 1987 Survey (Geographic) Branch
Steve Gabbitas gabby Dusseldorf 1982 1985 South Humberside Branch
String Vest Mick Woodbridge 2007 2009 Airborne
Glenn Einon Taff Hameln 1977 1981 Cardiff Branch
Andrew Jones Bassingbourn 1986 1986 Chester Branch
Andrew Jones Falklands 1983 1983 Chester Branch
Andrew Jones BATUS Canada 1985 1985 Chester Branch
Christopher Hawthorne Chris Catterick 1991 1994 Bomb Disposal
patrick langford huckleberry Christmas Island 1958 1959 Bedford Branch
Cliff Barnard Gus Barton Stacey 1959 1960 Weymouth Branch
Andy Dodson Andy Gibraltar (Not Gib Barracks) 2012 2013
william duncan marshall Germany 1970 1972 Forth Valley Branch
Kevin Maynard Kev Chattenden 1985 1987 Bomb Disposal
Andrew Stephens Andy or Rambo Catterick 1994 1994 South Humberside Branch
Ian Grant Chatham 1983 1983 Ripon Branch
Andrew Moult Big Ted Kiel 1981 1984 Walsall Branch
Paul Evans Evo Worcester 1972 1974 Nottingham Branch
alan keary scouse Mill Hill 1980 2002 test
Dave Wagstaffe Wag Dover 1967 1969 Bedford Branch
Tom Laity Plymouth 1973 1978 test
Tom Laity Plymouth 1973 1978 test
Ian Paterson Paderborn 1978 1979 Minley Branch
Ian Paterson Longmoor 1988 1992 Minley Branch
shaun Dolman dolly Cannock 1986 2020 Potteries Branch
paul ward gonzo Munsterlager 1992 1993 Peterborough Branch
andrew horsley Perham Down 1979 1983 Southampton Branch
Mark Edwards teddy Waterbeach 1982 1985 Ripon Branch
Tom Shipston Kenya 1954 1957 Survey (Geographic) Branch
andy milligan spike Hermitage 1989 1993 Reading & West Berks Branch
andy milligan spike Iserlohn 1993 1994 Reading & West Berks Branch
andy milligan spike Maidstone 1994 1998 Reading & West Berks Branch
David Large Dave Hameln 1975 1976 test
Howard Hughes Hughie Detmold 1981 1982 Postal and Courier Services Branch
Howard Hughes Hughie Munster 1982 1983 Postal and Courier Services Branch
Trevor Baker Trev Bake Walsall 1980 1982 Long Marston Branch
Stephen Price Speedy Longmoor 1969 1973 test
James Dobbs Dobbsy London 1999 2013 Bomb Disposal
Ron Bloomfield Geordie Osnabruck 1974 1978 Edinburgh Branch
mike lowres Dover 1981 1982 Postal and Courier Services Branch
mike lowres Mill Hill 1983 1985 Postal and Courier Services Branch
mike lowres Dusseldorf 1985 1992 Postal and Courier Services Branch
mike lowres Antrim 1992 1994 Postal and Courier Services Branch
mike lowres Mill Hill 1994 1995 Postal and Courier Services Branch
mark kerr mark Sheffield 1992 1994 Norwich Branch
Reiss Gallagher Galls Camberley - GIB Barracks 2012 2013 test
Peter Barczak Pod Osnabruck 1966 1970 Newcastle Branch
andrew horsley Cove 1979 1979 Southampton Branch
John Sabin Fallingbostel 1976 1978 Brighton Branch
Derrick Davies Decca Barton Stacey 1977 1978 Stafford Branch

Pages