Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick namesort ascending Squadron City Start year End year Local REA
Mick Penfold AMF(L) Tidworth 1989 1994 Newcastle Branch
Mick Penfold 60 Squadron Waterbeach 1980 1984 Newcastle Branch
Mick Penfold 45 Squadron Nienburg 1984 1986 Newcastle Branch
Mick Penfold 4 Sqn Nienburg 1986 1988 Newcastle Branch
Mick Penfold 7 Squadron Nienburg 1988 1989 Newcastle Branch
Mick Penfold 29 Squadron Hameln 1994 1999 Newcastle Branch
Mick Penfold Worcester 1999 2002 Newcastle Branch
Leonard parker 38 Engr Regt REME Osnabruck 1950 1951 test
Brian Semple 15 Squadron Ripon 1967 1968 Dover Branch
Brian Semple 30 Squadron Hohne 1971 1974 Dover Branch
Brian Semple HQ 32 Engineer Regt Hohne 1974 1974 Dover Branch
Brian Semple HQ 28 Engr Regt Hameln 1978 1978 Dover Branch
Brian Semple 29 Squadron Hameln 1980 1982 Dover Branch
Brian Semple HQ 39 Engineer Regt Waterbeach 1984 1987 Dover Branch
Brian Semple Defence Logistics Organisation (DLO) Andover 1987 1989 Dover Branch
Brian Semple RSME Chatham 1995 1996 Dover Branch
Andy Waugh 30 Squadron Hameln 1970 1974 test
Andy Waugh 15 Squadron Ripon 1974 1978 test
Andy Waugh RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1978 1980 test
Andy Waugh RSME Chatham 1998 2018 test
John Holmes 12 Squadron Osnabruck 1970 1972 Chesterfield Branch
John Holmes 60 Squadron Maidstone 1972 1975 Chesterfield Branch
John Holmes 40 AESG Willich 1975 1978 Chesterfield Branch
Anthony David Hawksey 19 Squadron Barton Stacey 1969 1974 Highlands and Islands Branch
John O'Brien 54 Squadron Hong Kong 1959 1962
John O'Brien 1TRRE Cove 1963 1964
John O'Brien 1TRRE Cove 1958 1958
John O'Brien Chatham 1958 1959
Mick Carte York 1973 1977 Whitby Branch
John Hyndman 10 Squadron RAF Laarbruch 1971 1978 Hull Branch
John Hyndman 11 Squadron Ripon 1978 1984 Hull Branch
John Barr Brighton 1985 1992 Brighton Branch
Ernest Taylor 6 Squadron Tidworth 1975 1978 Hull Branch
Ernest Taylor 48 Squadron Waterbeach 1978 1982 Hull Branch
Ernest Taylor 42 Squadron Hameln 1982 1984 Hull Branch
Ernest Taylor 55 Squadron Camberley - GIB Barracks 1985 1987 Hull Branch
Ernest Taylor 53 Squadron Waterbeach 1987 1989 Hull Branch
Ernest Taylor 57 Squadron Camberley - GIB Barracks 1989 1992 Hull Branch
David Hadfield HQ 36 Engineer Regt Maidstone 1978 1979 AUS Royal Australian Engineers Assoc
Glenn Dawson 1TRRE Cove 1974 1975 test
Glenn Dawson 12 Squadron Osnabruck 1975 1978 test
Glenn Dawson 32 Squadron Ripon 1978 1981 test
Glenn Dawson 23 Squadron Hameln 1981 1984 test
Glenn Dawson 25 Squadron Iserlohn 1984 1986 test
Glenn Dawson AMF(L) Tidworth 1986 1987 test
Steve Thistlewood TA - 106 Sqn Sheffield 1986 1996 Sheffield Branch
John Fellows 60 Squadron Waterbeach 1991 1993 Sheffield Branch
John Fellows 34 Squadron Waterbeach 1993 1995 Sheffield Branch
John Fellows 24 Squadron Chattenden 1995 1998 Sheffield Branch
John Fellows 42 Squadron Hameln 1998 2001 Sheffield Branch
John Fellows Ponderosa Chattenden 2001 2003 Sheffield Branch
Antony Elliott TA - 73 Engineer Regiment (Volunteers) Derby 1994 1997 Derby Branch
Ray Brown 16 Squadron Osnabruck 1963 1967 Bedford Branch
Ray Brown 8 Squadron Tidworth 1967 1969 Bedford Branch
Ray Brown 54 Squadron Singapore 1969 1971 Bedford Branch
Neil McGrady 86 Trg Sqn RE Chepstow 1992 1994 Manchester Branch
Alan Gray 37 Squadron Osnabruck 1967 1971 Luton Branch
Alan Gray 28 Engr Regt REME Workshops Hameln 1974 1978 Luton Branch
Alan Gray 53 Squadron Waterbeach 1978 1978 Luton Branch
Alan Gray AMF(L) Tidworth 1971 1974 Luton Branch

Pages