Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
Jon Reed Preston 1996 1998 West Cumberland Branch
Martin Tucker RAF Laarbruch 1975 1977 Gloucester Branch
Martin Tucker Cove 1977 1981 Gloucester Branch
Michael Tyrrell Mick Munster 1979 1983
Philip Catmur Perham Down 1980 1982 Maidstone Branch
Philip Catmur Dover 1982 1984 Maidstone Branch
Paul Mann Tich Belfast 1979 1979 Sheffield Branch
Martin Tucker Cove 1975 1975 Gloucester Branch
John Sowter Marchwood 1954 1957 Preston Branch
Allan Picton Taff Kenya 1960 1962 Cardiff Branch
Allan Picton Taff Kenya 1960 1962 Cardiff Branch
Graham Gunter Long Marston 1960 1964 Plant Branch
Alex Watson Dover 1981 1982 Newcastle Branch
Richard Stone Worcester 1955 1955 Swansea Branch
Richard Stone Longmoor 1955 1955 Swansea Branch
John Fisher Fish Paderborn 1970 1970 Amphibious
John Fisher Fish Ripon 1976 1977 Amphibious
Terry Howard Pop Borneo 1960 1960 Peterborough Branch
Terry Howard Pop Marchwood 1961 1963 Peterborough Branch
Len Arneil Brig Iserlohn 1973 1975 Newcastle Branch
Len Arneil Brig Chattenden 1976 1981 Newcastle Branch
Tony Collins Lofty Sharjah 1969 1969 Cambridge Branch
Tony Collins Lofty BATUS Canada 1980 1980 Cambridge Branch
Dave Lay Chattenden 1978 1979 test
Mick Penfold Worcester 1999 2002 Newcastle Branch
John O'Brien Chatham 1958 1959
Mick Carte York 1973 1977 Whitby Branch
John Barr Brighton 1985 1992 Brighton Branch
Raymond Pegg Peggy Ray Hameln 1971 1974 Newcastle Branch
Lee Robinson Robbo / Manc Ripon 1991 1994 Manchester Branch
Lee Robinson Robbo / Manc Bassingbourn 1994 1996 Manchester Branch
Barry Wright Baz Hameln 1970 1972 Plant Branch
Barry Wright Baz Farnborough 1973 1976 Plant Branch
Graham Hurst Belfast 1977 1977 Stafford Branch
Graham Hayes Half-pint Shorncliffe 1997 2001 test
John Hopcroft Hoppy Nicosia - see Cyprus 1956 1959 Gloucester Branch
Ian Disley Dizzy Minden 1980 1983 Hull Branch
Ian Disley Dizzy York 1984 1986 Hull Branch
Terry Proud Tez RAF Honington 2019 2021 Nottingham Branch
Andy Moses Remi RAF Wittering 2013 2020
Andy Moses Remi York 2004 2010
john groves Chiseldon 1958 1958 Chester Branch
john groves Chatham 1958 1959 Chester Branch
Roger Jones Prof Borneo 1963 1965 Survey (Geographic) Branch
Roger Jones Prof Borneo 1967 1971 Survey (Geographic) Branch
Roger Jones Prof Sharjah 1971 1972 Survey (Geographic) Branch
Roger Jones Prof Cyprus 1972 1976 Survey (Geographic) Branch
JACK Crossley Jak sennelager 1981 1984
Glyn Jones Taff Tidworth 1954 1955 test
William Steele IBE or Mousey Korea 1954 1955 Bath and West Wilts Branch
Norrie Kennedy Jock, Jacka Gutersloh 2002 2006 Reading & West Berks Branch
Francis Ayres Taff Wainscott 1993 1996 Doncaster Branch
Brian Curran Tiny Herford 1989 1992 Preston Branch
steve anderson Steve Catterick 2018 2020
Mick Painting Mick Africa 1980 1981 Weymouth Branch
Neil Pattenden Tunbridge Wells 1993 1995 Tunbridge Wells Branch
William Reilly Bill Upavon 2008 2009 Birmingham Branch
William Reilly Bill Southampton 2009 2012 Birmingham Branch
William Reilly Bill Andover 2012 2019 Birmingham Branch
Barry Liston Sonny Fallingbostel 1967 1969 Edinburgh Branch

Pages