Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
Andrew Murray Scouse Falklands 1982 1982
Paul Craig Paddy Camberley - GIB Barracks 1980 1980 Northern Ireland Branch
Andrew Thomas Tommo Munster 1987 1989
David Howard neptune sennelager 1983 1987
David Howard neptune Plymouth 1966 1975
iain mcgregor mac Hohne 1968 1971 Armoured
Terry Brennan Moenchengladbach 1972 1974 Medway Branch
Andrew Steele BATUS Canada 2005 2007
Jez Massy Jez Bassingbourn 1993 1994 Maidstone Branch
Mac McKone Mac Tidworth 2003 2006 Ripon Branch
Barry Trivett Farnborough 1993 1994 Birkenhead Branch
Richard Winter Richie York 2009 2010 Newcastle Branch
anthony pearce tony Portsmouth 1966 1968 Colchester and District Branch
Joe McSorley Nienburg 1986 1995
Christopher Aston. MBE non Perham Down 1972 1974
GORDON AGNEW aggie Antrim 2007 2010 Plant Branch
Ian Watson Nottingham 1989 1992 Cambridge Branch
Phil Roby Bielefeld 2007 2008
stephen clough fluff Osnabruck 1983 1986 Manchester Branch
john speir Hohne 1971 1974
john caldwell jc Kenya 1962 1964
Richard Winter Richie RAF Leuchars 2005 2009 Newcastle Branch
Steve Gresty Kiel 1989 1990
Phil Roby Paderborn 1997 1997
Robert Christie CJ - Corpus Camberley - GIB Barracks 1989 1989
kevin stevens taff Longmoor 1997 1999 Cardiff Branch
Stephen Callaghan Stevie, sennelager 1987 1991 Cyprus Branch
Dave Leonard mad dog RAF Marham 2010 2013 Norwich Branch
robert wright bob Long Marston 1997 1999
Nathan Davison Quazie Bulford 2008 2010 Bomb Disposal
Ian MacDonald Mac Maidstone 1966 1972
Kev Plummer Chucky Chattenden 1988 1988 Ripon Branch
sean Headley mr hyde Long Marston 1984 1985
Steve Shores Steve Catterick 2004 2006 Hull Branch
Paul Waghorn Waggy Munsterlager 1985 1990
John Devine JD London 1990 1992 Medway Branch
Richard Lewis Dickie Nienburg 1988 1994
Dale Howells Howling Bassingbourn 1996 1997 Amphibious
Pete Stevenson Stevo Berlin 1966 1968
Ray Palmer Lisburn 1995 1998 Commando
Michael Burgin sennelager 1964 1966 Doncaster Branch
Steve Postlethwiate Ripon 2000 2003
sean Headley mr hyde Birmingham 2000 2001
Phil Roby Falklands 1984 1984
John Mayfield Waterbeach 1999 1999 Armoured
james scott scotty Camberley - GIB Barracks 1983 1983
Phil Roby Kuwait 1990 1991
Phil Roby Belfast 1989 1990
karl woodward woody Long Marston 1989 1990 Crewe Branch
John Clark Nobby Cove 1975 1978 Birmingham Branch
Don Gibbs Don Antrim 1996 1998 Bomb Disposal
Liam Allan Jock Belfast 1983 1985
Mark Tyrer Moenchengladbach 1992 1994 St Helens Branch
alan macpherson mac Cove 1976 1976
Paul Marshall Geordie Waterbeach 2007 2011 Cambridge Branch
John Devine Cove 1972 1973
Paul Welham RAF Laarbruch 1993 1997
Paul Welham Dover 1989 1991
Robert Cranston Geordie Cove 1972 1972 Manchester Branch
paul whitehead Bassingbourn 1993 1993 Sheffield Branch

Pages