Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Douglas Southam Sparky Long Marston 1950 1952 Taunton Branch
john broadbent Unknown units Egypt 1950 1952 test
James Little Jim MES (Wks) Hong Kong Hong Kong 1950 1951
william sparrow spadger 3 TRRE Farnborough 1950 1950 Woolwich Branch
Stanley Adams 36 Engr Regt Wksps REME Maidstone 1950 1952 Longmoor Branch
William Kerr Bill Army Apprentices School Harrogate 1950 1953 Norwich Branch
David Inman Junior 54 Squadron Hong Kong 1950 1953 Manchester Branch
George Caffrey Bill Korea 1950 1952
Les Watson HQ 36 Engineer Regt Maidstone 1950 1951 Gosport Branch
History Researcher AUS - 9 Sqn Adelaide 1950 1950 Airborne
David Coles Clinker Army Apprentices School Harrogate 1950 1953 Chepstow Branch
PERCY POLLARD 51 Squadron Marchwood 1950 1952 West London Branch
Jack Scott Aldershot 1950 1952 Blackpool Branch
George Smithson 4 TRRE Aldershot 1950 1952 Wakefield Branch
Ronald Pritchard Maidstone 1950 1951 Blackpool Branch
Ronald Pritchard 1TRRE Malvern 1950 1950 Blackpool Branch
Peter Skinner Pete Aldershot Staff Band Cove 1950 1974 Blackpool Branch
Robert Wyatt bob Egypt 1950 1952 Bridgwater Branch
Kenneth Thorpe Ken TA - 217 Sqn (V) London 1950 1976 Sheffield Branch
Ronald Pritchard Chatham 1950 1950 Blackpool Branch
George Smithson 38 Engr Regt REME Ripon 1950 1952 Wakefield Branch
Leonard parker 38 Engr Regt REME Osnabruck 1950 1951 test
Reg DUNNAGE Korea 1950 1951
Anthony Burgess 40 Squadron Osnabruck 1951 1952 test
Anthony yates Yatesy HQ British Troops Egypt Ismailia 1951 1953
Brian Davies Vehicle Battalion Wksps REME Malaya 1951 1952 New Forest Branch
John Duke Jack-jock-dukey B Company Chepstow 1951 1954 Southampton Branch
francis brant brummy Birmingham 1951 1953 test
22382710 Pearmain Mike Engr Base Installation Singapore 1951 1952 Bedford Branch
James Little Jim Engr Base Installation Singapore 1951 1952
Terry Dapp Dappy 1 Squadron Ripon 1951 1951 Taunton Branch
Mervyn Western Skip or Skid Bristol 1951 1955 Bristol Branch
Derek Harness Harney 4 TRRE Aldershot 1951 1952 South Humberside Branch
Kenneth Kennington keno Suez 1951 1954 Hull Branch
Frank Harland Paddy 4 TRRE Aldershot 1951 1954 Eastbourne Branch
Peter Smith Smudger 3 TRRE Cove 1951 1951 Wolverhampton Branch
David Sparks Dave 1TRRE Malvern 1951 1952 Andover and Winchester Branch
John Graham Jim 34 Squadron Kenya 1951 1958 test
Stephen Appleby 49 Railway Regiment RE Longmoor 1951 1951 test
Ronald Pritchard Africa 1951 1952 Blackpool Branch
David Sparks Dave 8 TRRE Elgin 1951 1951 Andover and Winchester Branch
Claude Handy 40 Squadron Gillingham 1951 1959 test
Les Watson HQ 38 Engineer Regt Ripon 1951 1952 Gosport Branch
Brian Collins BJ 1TRRE Malvern 1951 1951 Bournemouth Branch
Terry Dapp Dappy 1TRRE Malvern 1951 1951 Taunton Branch
Terry Dapp Dappy 1 Engineering Stores Depot Long Marston 1951 1951 Taunton Branch
Maurice Bernard Spike Army Apprentices School Harrogate 1951 1954 Radio Branch
Derek Barrett Fayid 1951 1952 Blackpool Branch
Stephen Appleby Aldershot 1951 1951 test
Leonard Warren Larry Unknown units Egypt 1951 1952 test
Thomas Hillbeck 3 TRRE Cove 1951 1953 Leeds Branch
Tom Gleeson Paddy B Company Chepstow 1951 1954 Andover and Winchester Branch
FREDERICK ANDREWS GINGER Britain 1951 1953 Brighton Branch
david hawkins hawkeye Dortmund 1951 1954 Reading & West Berks Branch
David Sparks Dave 1TRRE Malvern 1951 1952 Andover and Winchester Branch
Stephen Appleby Long Marston 1951 1953 test
David Sparks Dave 1TRRE Malvern 1951 1951 Andover and Winchester Branch
Dudley Kidd Dixie Australia 1951 1953 test
Peter Smith Smudger Unknown units Egypt 1951 1953 Wolverhampton Branch
Dudley Kidd Dixie Ripon 1951 1951 test

Pages