Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
John Bowker JohnnyB Chilwell 2011 2012
Daniel Kelly Danny HQ Military Works Force Chilwell 2011 2012
Andrew Pitt Pitty AUS School of Military Engineering Moorebank 2011 2012 AUS Royal Australian Engineers Assoc
John Thomason Tommo Camberley - GIB Barracks 2011 2012 Minley Branch
James Hilton Jimmy - Paris 34 Squadron Waterbeach 2011 2012 Cambridge Branch
stephen smith smudge 22 Squadron Wimbish 2011 2012 Cambridge Branch
Sid Wilson Sid 22 Squadron Wimbish 2011 2011 Birmingham Branch
Robin Daniels Danny UKTI DSO EST (B) Bovington 2011 2013 Plant Branch
Gary Sunderland 44 Squadron Paderborn 2011 2012
Lee Hubbard 37 Squadron Paderborn 2011 2012 Radio Branch
Sam Law MES (Wks) Falkland Islands Falklands 2011 2013
Jason Tranter Del 5 Squadron Tidworth 2012 2014
Abraham Jenkins Defence Logistics Organisation (DLO) Andover 2012 2015 Airborne
Danny Downham Danny 528 STRE Chilwell 2012 2014 Plant Branch
Sid Wilson Sid 17 Squadron Wimbish 2012 2014 Birmingham Branch
Lee Hubbard 44 Squadron Paderborn 2012 2012 Radio Branch
Jonathan Cole George 60 Squadron Waterbeach 2012 2012
Peter Stanley Stan 7 Squadron Ripon 2012 2014 Ripon Branch
Alasdair Revie Don 530 STRE (Mat) Chilwell 2012 2014
Andrew Simpson Andy CRE (Airfields) RAF Brize Norton 2012 2012 Bridgwater Branch
Paul Snow Snowy 67 Wks Gp RE Chilwell 2012 2012 Sunderland Branch
Paul Snow Snowy Chilwell 2012 2012 Sunderland Branch
mark yates eddie Ripon 2012 2015 test
William Matthews Will HQ 8 Force Engr Bde Upavon 2012 2014 Andover and Winchester Branch
Andy Dodson Andy Gibraltar (Not Gib Barracks) 2012 2013
Mark Reidy Reidy 23 Squadron Hameln 2012 2015 Ripon Branch
Reiss Gallagher Galls Camberley - GIB Barracks 2012 2013 test
David Evans Howie Mech Training Wing Chatham 2012 2013 Armoured
Robert Ayres Bob 507 STRE (Railways)(V) Chilwell 2012 2016 Swindon Branch
Alan Wells Al or wellsy 44 Squadron Paderborn 2012 2013 test
James Ryan Jimmy Wimbish 2012 2013 Bedford Branch
Alan Iles Al 2 Squadron Hohne 2012 2013 Swindon Branch
stuart macmillan mac 60 Squadron Waterbeach 2012 2017 Highlands and Islands Branch
Tom Coaton Defence EOD School Chattenden 2012 2015 Peterborough Branch
Tony Livingstone 57 Squadron Camberley - GIB Barracks 2012 2012 Commando
Andrew Pearce Andy Camberley - GIB Barracks 2012 2013
Thomas Jones Jonesy 38 Squadron Tidworth 2012 2014 test
Andrew Wilson Andy 1 Squadron Ripon 2012 2013 Ripon Branch
David Nash Dave British Army Training Liason Staff Kenya Kenya 2012 2013
Ray Gargan Ray Wimbish 2012 2013 Bomb Disposal
Darren Blank Daz 522 STRE Chilwell 2012 2014 Nottingham Branch
james fitzsimmons fitzy RSME Chatham 2012 2013 Medway Branch
Martin Mogford Moggy Defence Infrastructure Organisation RAF Wyton 2012 2013 Gibraltar Branch
thomas barraclough taff Bicester 2012 2013 Pembroke Dock Branch
steve butterworth scouse Birkenhead 2012 2013 Birkenhead Branch
Campbell lawley paddy Kinloss 2012 2013 Edinburgh Branch
Darren Fairclough Daz 4 Sqn Ripon 2012 2013 St Helens Branch
westy Westrope westy Bicester 2012 2014 test
Lee Merriman 31 Squadron Hohne 2012 2017 Maidstone Branch
John McCrindle mac 15 Squadron Ripon 2012 2014 Cambridge Branch
Jeff Capes Jeff 3 Squadron Perham Down 2012 2015 Manchester Branch
Neil Gwatkin Gwatty 10 Squadron RAF Leeming 2012 2013 test
Craig Webb Webby HQ 33 Engr Regt EOD Wimbish 2012 2014 Gloucester Branch
Stuart Rankin Stu 24 Squadron Chatham 2012 2013 Medway Branch
Mark Traynor Mak HQ 33 Engr Regt EOD Wimbish 2012 2013 Ripon Branch
Samuel Robinson Robbo TA - 108 Field Squadron (W) Swansea 2012 2030 Swansea Branch
Chris Coggins Cogs TA - 72 Engineer Regt (Volunteers) Newcastle 2012 2014 Newcastle Branch
Paul Allen Scouse 44 Squadron Paderborn 2012 2013 test
Philip Green Phil 3 Squadron Tidworth 2012 2014 Andover and Winchester Branch
Dean Treeby 522 STRE Chilwell 2012 2014 Nottingham Branch

Pages