Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadronsort descending City Start year End year Local REA
gary wheeler taffy Kenya 1959 1960
Nick Pettit Bassingbourn 1992 1995
Ian Watson Belfast 1997 1999 Cambridge Branch
Stan Cooper Ripon 1955 1955
Richard Morton Richie Chepstow 1993 1994 Birmingham Branch
trevor Hudson TJ Cove 1973 1974
Andy Hill Kenya 1985 1985
David Biram London 1975 1979
Stephen Potter Steve Chatham 1974 1974
gareth williams gaz Osnabruck 1997 1999
Terence Halstead None Long Marston 1957 1959
Stephen Brown Yorkie York 1985 1988 Ripon Branch
Jim Rattray Glasgow 1997 1998 Glasgow Branch
Jeff Wharton John boy Waterbeach 2007 2009
rhys morgan Osnabruck 1991 1993
Alastair LINDSAY Big Yin Hanover 1979 1982
mark Pengelly Antrim 1990 1993
Chris JARVIS Ubique 1980 1982
Robert Tavendale Bahrain 1963 1964
George Lee George Suez 1956 1956 Gravesend Branch
Jim Rattray Edinburgh 1994 1997 Glasgow Branch
Derek Armstrong Worcester 1975 1977 Glasgow Branch
Michael Mc Donnell Paddy Dusseldorf 1974 1979 Medway Branch
Carl Bentley Benders Tidworth 2009 2010 Armoured
Stuart Campbell Stu or Jock Portsmouth 2009 2011
william mclean wullie Camberley - GIB Barracks 1990 1991 Paisley Branch
william mclean wullie Iserlohn 1991 1994 Paisley Branch
william mclean wullie Chatham 1994 1995 Paisley Branch
raymond smith smudger Paisley 2003 2013 Paisley Branch
william mclean wullie Ripon 1995 1997 Paisley Branch
paul whitehead Bassingbourn 1993 1993 Sheffield Branch
Malcolm Steppens Rusty Cyprus 1987 1991
Phil Roby Bielefeld 2007 2008
Andy Bray chink Munsterlager 1982 1985
allan sewell Cyprus 1957 1959
Charmain Eaton Chick Walsall 1996 2020 Walsall Branch
trevor Hudson TJ Belfast 1983 1985
colin mcmahon Hameln 1978 1981
Ian Cobley Bristol 1998 2011
John Cullen Edinburgh 1983 1985 Bristol Branch
Lee Dare Dan Sandhurst 1999 2000
Phil Roby sennelager 2008 2011
kel somers Aldershot 1994 1996 Fife Branch
dave garwood Aldershot 1992 1994
Carl Manning Ted Cyprus 2003 2005 Manchester Branch
John Mayfield Waterbeach 1999 1999 Armoured
iain mcgregor mac Hohne 1968 1971 Armoured
Stephen Herd Stevie Herd Bovington 1986 1989 Preston Branch
bob fullilove Lisburn 1977 1977
Anthony Eaton Tony Wainscott 1965 1973 Thanet Branch
David Biram Chatham 1980 1983
James Ryan Wimbish 2011 2014 Bedford Branch
Marc Davies Waterbeach 1991 1994 Cambridge Branch
gary collins Chatham 1983 1984 Leeds Branch
Mike Skehel Herford 1993 1995
ken Irwin Ken Lisburn 1982 1982 Postal and Courier Services Branch
Terry Brennan Kiel 1967 1967 Medway Branch
john speir Chepstow 1965 1968
Lee Turner Tina Nottingham 1988 1992 Sheffield Branch
Bill Welch Bill/Willy Kenya 1958 1959

Pages