Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron City Start yearsort descending End year Local REA
Iain Mackinnon Wilf HQ 32 Engineer Regt Hohne 2010 2012 Forth Valley Branch
robert oldham fatbob Hohne 2010 2015
Phil Williams Phil/Taff 73 Squadron Ripon 2010 2011
Wesley Meredith 36 Squadron Chatham 2010 2012 Brighton Branch
Andy Moses Remi TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2010 2015
Jim Taylor 15 Squadron Ripon 2010 2011
Matt Whittaker Matt 62 Wks Gp RE Chilwell 2010 2011
Paul Whibley Whibs 65 Squadron Hameln 2010 2011 Leicester Branch
Anthony Hooper Ash 528 STRE Chilwell 2010 2010 Bristol Branch
Robert McShane Rob 50 Squadron Maidstone 2010 2011
Dave Leonard mad dog RAF Marham 2010 2013 Norwich Branch
Mark Wilkinson Wilky 65 Squadron Hameln 2010 2012
Richard Barclay Dog 30 Squadron Ludgershall 2010 2012 Andover and Winchester Branch
Andy Neillings 528 STRE Chilwell 2010 2011
Peter Boyle Pete Chivenor 2010 2014 Commando
brian powell Bri Hameln 2010 2012 Birkenhead Branch
Craig Lawson Edd RAF Leeming 2010 2011
Ian Flaherty Flax 32 Squadron JHCFS Aldergrove 2010 2011 Northern Ireland Branch
Mark Quince TA - 170 Infrastructure Spt Engr Group Nottingham 2010 2020
Nigel Rudsdale Dins Paderborn 2010 2013
Adam Voller Rudi Loan Service Oman 2010 2012 Colchester and District Branch
Rick Woodroffe Woody 7 Squadron Ripon 2010 2011 Ripon Branch
Mark Smith Smudge Gib Barracks unspec units - use w caution Minley 2010 2011 Medway Branch
David Gibson Gibbo HQ 25 Engr Regt Waterbeach 2010 2011 Cambridge Branch
Laura Duckworth Ducky 26 Squadron Hohne 2010 2011 Edinburgh Branch
Mark Ryalls 29 EOD and Search Group Aldershot 2010 2011 Minley Branch
Shaun Kane Shorncliffe 2010 2012
ADRIAN CAMPBELL PADDY/SHAMBLES British Army Training Liason Staff Kenya Kenya 2010 2011 Airborne
Lee Traynor 52 Squadron Tidworth 2010 2011
lee mackie 26 Squadron Hohne 2010 2015 Edinburgh Branch
Ben McGauley Ben Paderborn 2010 2013
Paul Duggan Duggy Chilwell 2010 2012
Richard Maurins Lofty 24 Squadron Chatham 2010 2012 Cambridge Branch
John Dargavel JD BATUS Permanent Staff BATUS Canada 2010 2012
Robert Briggs Rob Chilwell 2010 2011 Nottingham Branch
steven daniel danny, steve Waterbeach 2010 2012 Manchester Branch
Darren Sindall Daz 530 STRE (Mat) Chilwell 2010 2012 Peterborough Branch
David Lowe Ginge HQ Military Works Force Chilwell 2010 2012 Central London Branch
Peter Batley 1 Squadron Ripon 2010 2012 Ripon Branch
Jason Tranter Del 28 Squadron Bassingbourn 2010 2012
Neil Hamilton H 523 STRE Chilwell 2010 2013 Chepstow Branch
John Bowker JohnnyB 10 Squadron RAF Leeming 2010 2011
Bryan Carcary Ginge 34 Squadron Waterbeach 2010 2011 Colchester and District Branch
Jason Carter-Smith Fish Paderborn 2010 2015 Armoured
Dave Hamilton Slobs School of Military Survey Hermitage 2010 2012 Survey (Geographic) Branch
Lorna Hnat Gib Barracks unspec units - use w caution Camberley - GIB Barracks 2010 2011 Maidstone Branch
Martin Griffin Griff 34 Squadron Waterbeach 2010 2012 Cambridge Branch
Owen Morgan Blodders JSSU Cyprus 2010 2012 Cyprus Branch
Richard Alderton Richie HQ 22 Engr Regt Tidworth 2010 2012
Jason Gibbs-Jones Jase 516 STRE Chilwell 2010 2012 Nottingham Branch
Michael barron Baz 7 Squadron Ripon 2010 2011
Richard Ball Bobby Waterbeach 2011 2012
Phil Roby Gutersloh 2011 2013
spencer robinson Turkish Hameln 2011 2014 Armoured
Wayne Rowlands Wembley British Army Training Liason Staff Kenya Kenya 2011 2011
Mike Owens Mike 30 Squadron Ludgershall 2011 2014 Andover and Winchester Branch
Tom Gammon Waterbeach 2011 2013
Ian Crockett Crocs 39 Squadron Hohne 2011 2011
Craig Wadeson Bertie 7 Squadron Ripon 2011 2011 Ripon Branch
Brandon Wellard REMRO Glasgow 2011 2012

Pages