Members List

You can use ANY of the fields below to search for members,or type REA in the first name box to find various REA details.

First Name Surname Nick name Squadron Citysort descending Start year End year Local REA
Rob Williamson Rob/Willy 32 Squadron JHCFS Aldergrove 2011 2012
Richard Barclay Dog JHCFS Aldergrove 1999 2001 Chester Branch
William Thomson Will JHCFS Aldergrove 2008 2010 Reading & West Berks Branch
Mick Shores Mick JHCFS Aldergrove 1998 2000 Doncaster Branch
David Turner TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1990 1999 Nottingham Branch
Andrew Clarke Nobby TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1986 1992 Nottingham Branch
Terry Budd Spud CRE (Airfields) RAF Waddington 1997 2000
Trevor Peal Trev TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1987 1997 South Humberside Branch
Peter Creighton TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1986 1989 Plant Branch
Michael Takacs RAF Waddington 1987 1993 Whitby Branch
PAUL BRIDGE bridgey TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1988 1999 test
Rajesh Kataria Raj TA - 267 Fd Sqn ADR (V) RAF Waddington 1988 2000 Leicester Branch
Andrew Jones Andy CRE (Airfields) RAF Waddington 1996 1998
Rob Grassom Rab CRE (Airfields) RAF Waddington 1996 2000
Chris Thompson George/Grolsch CRE (Airfields) RAF Waddington 1992 1994 Nottingham Branch
Graham Atkin Tom CRE (Airfields) RAF Waddington 1990 1992
Neil Hamilton H CRE (Airfields) RAF Kinloss 1996 1999 Chepstow Branch
Colin Reed CRE (Airfields) RAF Kinloss 1992 1994
Ian Murning CRE (Airfields) RAF Kinloss 1984 1987 Lanarkshire Branch
Steve Mutch Steve CRE (Airfields) RAF Kinloss 1995 1996 Colchester and District Branch
Euan Headridge RAF Kinloss 1988 1990
ANTHONY WORTHINGTON TONY CRE (Airfields) Ascension Island 1982 1982 Edinburgh Branch
Steven brunton Ginge CRE (Airfields) Ascension Island 1997 1997 Edinburgh Branch
Patrick McIlveen Mac HQSC High Wycombe 2001 2005 Nottingham Branch
Doug Benzie Benny CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1995 Cambridge Branch
Greg Wilson CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1992 1998
Doug Benzie Benny CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1995 Cambridge Branch
John Barker CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1992 1995 Nottingham Branch
Colin James CRE (Airfields) HQSC High Wycombe 1993 1994 Norwich Branch
michael hardaway MES Wks Germany Bracht 1984 1987 Long Marston Branch
allan cobb cobby MES Wks Germany Bracht 1973 1973
Charles (Chaz) Timothy Tim Dulmen 1974 1976 Postal and Courier Services Branch
Carl Holman Mo MES Wks Germany Dulmen 1985 1988 Nottingham Branch
Keith Benfield MES Wks Germany Detmold 1961 1971 Postal and Courier Services Branch
Howard Hughes Hughie Detmold 1981 1982 Postal and Courier Services Branch
Charles (Chaz) Timothy Tim Detmold 1982 1984 Postal and Courier Services Branch
Keith Dunstan Dusty MES Wks Germany Minden 1954 1956 Manchester Branch
Keith Dunstan Dusty Minden 1954 1956 Crewe Branch
kenneth bugg Minden 1959 1959
denis matthews Minden 1949 1953 Leeds Branch
Sidney Morrison sid 25 Squadron Minden 1960 1961 Junior Leaders Branch
James Dawkins Minden 1952 1954 Radio Branch
Michael Moroney Mick 25 Squadron Minden 1960 1961 Maidstone Branch
Dave Brown Dave MES Wks Germany Minden 1992 1993 Peterborough Branch
Ian Disley Dizzy Minden 1980 1983 Hull Branch
Michael Moroney Mick 25 Squadron Minden 1960 1962 Maidstone Branch
Paul Davies Joe Minden 1984 1989 West London Branch
Tony Furbank Tony MES Wks Germany BMH Rinteln 1983 1986 Bournemouth Branch
shaun Bass ALFIE TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1986 1989 Cannock Branch
Stephen Bruen Steve TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1982 1984 Central London Branch
Lawrence Kelly Ned TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1980 1988 Stafford Branch
David Daniels TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1976 1980 Potteries Branch
Neil Passey Stafford 1979 1995 Stafford Branch
john ferrie tup TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1970 1974 Derby Branch
Gerry Taggart Paddy TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1984 1987 Malvern Branch
David Marshall Stafford 1980 1982 Fife Branch
Michael Ruston Mick TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1987 1989 Commando
Chris WELCH TA - 30 Engr Bde (V) Stafford 1972 1973
Steven Metcalfe RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1981 1983 Bradford Branch
William Byrne Paddy RAEC HQ and Language School Beaconsfield 1974 1976

Pages